Akademia Nikona zaprasza do świata makrofotografii

Czym jest makrofotografia? Jaki sprzęt potrzebny jest do fotografii makro? Na wszystkie te pytania odpowie ekspert Akademii Nikona – Leszek Szurkowski – podczas dwudniowych warsztatów, które odbędą się w dniach 20-21 lutego w Krakowie.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać teoretyczne zasady makrofotografii, zapoznać się ze sprzętem potrzebnym przy tej technice fotografowania, a także skorzystać z bogatego doświadczenia i porad eksperta. Ważnym punktem spotkania są praktyczne ćwiczenia pod okiem wykładowcy, które pomogą uczestnikom lepiej opanować podstawy i pozwolą na samodzielne fotografowanie dowolnych tematów. Na koniec warsztatów planowana jest prezentacja i ocena wykonanych zdjęć, połączone z poradą wykładowcy oraz wydruk wybranych prac.

Leszek Szurkowski to wybitny polski fotograf i grafik od lat współpracujący z marką Nikon w ramach projektu nIKONY FOTOGRAFII. Zajmuje się fotografią, foto-ilustracją, projektowaniem książek i wydawnictw. W latach 1992-2003 profesor akademicki. W 1982 r. założył w Kanadzie studio LES INC, które prowadzi działalność w zakresie fotografii, multimediów oraz projektowania graficznego. Uczestniczył w ponad 150 krajowych i międzynarodowych wystawach zbiorowych, zrealizował 55 wystaw indywidualnych. Od 1972 r. członek ZPAF. W Akademii Nikona prowadzi warsztaty z makrofotografii, spacery architektoniczne i fotograficzne (Wenecja, Praga, Paryż, Londyn) oraz fotoekspedycje – do Indii i Japonii.

Więcej informacji na temat kursu oraz innych projektów Akademii Nikona na stronie internetowej: http://www.akademianikona.pl/

źródło/autor: Walk&Talk

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu