Kolejny rekord platformy radiowej OPEN FM

przez | 19/01/2010

Najpopularniejsza w polskiej sieci platforma internetowa OPEN FM zanotowała kolejną rekordową liczbę słuchaczy – wg badania gemiusStream* w grudniu 2009 platformy OPEN FM słuchało ponad 3 mln użytkowników (3 101 903). To blisko o milion słuchaczy więcej w porównaniu do listopada 2009.

To dowód na stale rosnącą popularność radia internetowego. Co kryje się za sukcesem OPEN FM? Platforma oferuje obecnie aż 67 różnorodnych stacji muzycznych – od jazzu przez disco po rock. Stacji OPEN FM można słuchać bezpośrednio w komunikatorze GG – służy do tego player OPEN FM. Radio dostępne jest też ze strony www.open.fm

Open FM to nie tylko radio, ale także strona internetowa www.open.fm, na której można zarówno posłuchać każdej ze stacji, jak i dowiedzieć się wszystkiego o granej muzyce. Serwis muzyczny zawiera zapowiedzi koncertów oraz informacje o wydarzeniach i aktualnościach ze  świata muzyki.

– W pełni odpowiedzialnie określamy się jako najpopularniejsza obecnie w polskim Internecie platforma radiowa – mówi Grzegorz Chyliński z GG Network, Product Manager OPEN FM. – Mówiąc to opieramy się na niezależnym badaniu gemiusStream, które bada faktyczny strumień, a nie odsłony strony internetowej www radia. Badanie to uwzględnia specyfikę radia w sieci. Tak wysokie dane słuchalności OPEN FM potwierdzają również nasze wewnętrzne statystyki, jesteśmy bowiem w stanie bardzo dokładnie określić, ilu użytkowników słucha naszej platformy. Tak wysoki wynik – 3 mln – to niewątpliwy sukces i efekt konsekwentnego rozwijania polskiego rynku internetowych stacji radiowych.

Stale rosnąca słuchalność OPEN FM od dłuższego czasu wzbudza liczne emocje w branży radiowej i odbija się szerokim echem. Dlatego wydawca OPEN FM rzuca publiczne wyzwanie i zaprasza wszystkie konkurencyjne internetowe stacje radiowe do upublicznienia swojej słuchalności oraz podania metodologii badania.

Powstała w tym celu specjalna strona www:  www.open.fm/wyzwanie

Wydawcą OPEN FM jest spółka GG Network S.A.