CEDC informuje o nowym porozumieniu na dystrybucję Żubrówki® w USA z Rémy Cointreau USA Inc.

CEDC, największy producent wódki na świecie, spółka notowana na giełdzie Nasdaq i GPW, zawarła porozumienie z Remy Cointreau USA, Inc. dotyczące wyłącznego importu Żubrówki® na amerykański rynek. W rezultacie Rémy Cointreau USA będzie wyłącznym importerem Żubrówki® w USA.

Żubrówka, której korzenie sięgają XIV wieku, należy do najpopularniejszych wódek smakowych w Polsce. Eksportowana jest do ponad 50 krajów na całym świecie. To ulubiony trunek europejskich barmanów z racji swojego unikalnego smaku, osiąganego dzięki wykorzystaniu trawy żubrowej, aromatycznej rośliny z Puszczy Białowieskiej. Rémy Cointreau USA, oddział Rémy Cointreau SA, światowego lidera w branży wyrobów spirytusowych segmentu premium, jest również wyłącznym importerem wielu marek premium i top premium takich jak koniaki Rémy Martin, likier Cointreau czy Metaxa.

”Cieszymy się z zacieśnienia naszej współpracy z Rémy dzięki temu kontraktowi importowemu. Rémy należy do liderów na amerykańskim rynku w zakresie sprzedaży i marketingu wyrobów spirytusowych kategorii premium w kanale gastronomicznym. Poza swoimi własnymi markami, Rémy pełni funkcję wyłącznego importera w USA m.in. dla The Macallan, The Famous Grouse oraz Highland Park Scotch Whiskies. Wierzymy, że Rémy, ze swoim portfolio, jest idealnym partnerem dla dalszej ekspansji i rozwoju sprzedaży Żubrówki® w Stanach Zjednoczonych” – skomentował William Carey, Prezes CEDC.

“Wierzymy, że Żubrówka świetnie pasuje do naszego asortymentu wyrobów spirytusowych premium w Stanach Zjednoczonych. Jesteśmy dumni z faktu, że prezentujemy jedynie autentyczne marki, które oferują konsumentów prawdziwą wartość i Żubrówka w zupełności spełnia te oczekiwania” – dodał Thomas Jensen, Prezes i CEO Remy Cointreau USA.

źródło/autor: CEDC

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu