Wola Info na rynku farmaceutyków

POL-NIL, dystrybutor surowców i półproduktów do stosowania w farmacji, kosmetyce, chemii przemysłowej i spożywczej, zakończył wdrożenie systemu do zarządzania wnioskami do rejestracji leków wraz z integracją z systemem do zarządzania dokumentami.

– Naszym celem jest stały rozwój posiadanych kompetencji i wychodzenie naprzeciw nowym perspektywicznym obszarom. Od ponad roku skutecznie realizujemy naszą strategię dostarczając najwyższej klasy rozwiązania do zarządzania dokumentami dla rynku farmaceutycznego. Uważam, że dysponując nowoczesnymi, sprawdzonymi rozwiązaniami, mamy potencjał by konkurować w tym sektorze – podkreśla Piotr Majcherkiewicz, prezes Wola Info.

Wdrażane przez Wolę Info rozwiązania bazują na sprawdzonej technologii firmy EXTEDO, będącej liderem w zakresie dedykowanych, specjalizowanych aplikacjach adresowanych do wybranych obszarów działalności firm farmaceutycznych.

Wola Info z powodzeniem wdraża rozwiązania zapewniające realizację procesów biznesowych zgodnie z najnowszymi standardami i wytycznymi branżowymi. Jednym ze standadrów jest eCTD.  Standard eCTD powstał w ramach inicjatywy Międzynarodowej Konferencji w Sprawie Harmonizacji (ICH), której celem jest zapewnienie wspólnego formatu wniosków składanych w Urzędach Rejestracji Leków i Produktów Leczniczych odpowiedzialnych za branżę farmaceutyczną. To właśnie system eCTDmanager, firmy EXTEDO,  obsługujący standard eCTD został wdrożony w firmie POL-NIL.

– eCTDmanager precyzyjnie adresuje wymagania i realizuje unikalne potrzeby firm z branży farmaceutycznej,w zakresie obsługi wniosków rejestracyjnych,  przynosząc wymierne korzyści w postaci krótkiego czasu wdrożenia oraz niskiego kosztu utrzymania systemu. Szybki zwrot z inwestycji jest możliwy dzięki znacznemu zmniejszeniu pracochłonności związanej z realizacja procesu. Dzięki temu, klienci chętnie wybierają naszą ofertę. W bieżącym roku wdrożyliśmy już kilka rozwiązań eCTDmanager – tłumaczy Piotr Majcherkiewicz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu