Śnieżka – „Dużą Perłą Polskiej Gospodarki”

przez | 18/01/2010

FFiL Śnieżka SA zajęła bardzo wysokie 19 miejsce w VII edycji rankingu Pereł Polskiej Gospodarki i tym samym zdobyła wyróżnienie w kategorii „Perły Duże”. Ranking powstaje dzięki anglojęzycznemu miesięcznikowi gospodarczemu „Polish Market”.Organizatorzy rankingu po raz kolejny docenili Śnieżkę „za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”.

Firmy uznane za Perły Polskiej Gospodarki należą do najbardziej rentownych i wydajnych przedsiębiorstw, a ich kondycja finansowa jest poddawana ocenie ekspertów Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

W tegorocznej edycji Rankingu FFiL Śnieżka SA została laureatem w kategorii Perły Duże, obejmującej przedsiębiorstwa, których przychody przekraczają 100 mln zł rocznie. Tym samym Śnieżka potwierdziła swoją mocną i stabilną pozycję na rynku. „Znalezienie się wśród najbardziej dynamicznych i efektywnych przedsiębiorstw w Polsce to dla nas najlepszy dowód na to, że nasza firma przyjęła właściwą strategię rozwoju i konsekwentnie realizuje plan biznesowy. Ranking organizowany przez magazyn Polish Market przy współpracy z ekonomistami PAN jest jednym z najbardziej prestiżowych w Polsce, dlatego obecność wśród „Dużych Pereł Polskiego Biznesu” jest dla nas dużym wyróżnieniem. Tym bardziej, że Perłą Polskiej Gospodarki jesteśmy już kolejny raz” – mówi Witold Waśko Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka S.A.

Ranking – Perły Polskiej Gospodarki opiera się na metodologii i wskaźnikach oceniających całe spektrum działalności przedsiębiorstwa, a pozycja na liście rankingowej nie zależy tylko od wielkości firmy mierzonej wartością przychodów ogółem, ale także od jej efektywności, dynamiki i płynności finansowej.

W rankingu ocenianych jest około 2000 przedsiębiorstw. Patronat Honorowy nad rankingiem sprawują Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak i Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber.