SMART zaprezentuje najnowsze rozwiązania interaktywne na targach edukacyjnych BETT 2010

Innowacje w technologii dotykowej na największych targach edukacyjnych BETT w Londynie. SMART Technologies zaprezentuje na targach BETT nowe, innowacyjne produkty edukacyjne idealne dostosowujące się do sal lekcyjnych. Technologie SMART ułatwiają nauczycielom prowadzenie lekcji poprzez zachęcenie uczniów do współpracy i urozmaicenie lekcji cyfrowymi i interaktywnymi materiałami. Osoby, które nie będą na targach BETT, mogą wziąć udział w globalnym pokazie urządzeń interaktywnych SMART online, który odbędzie się 13 stycznia 2010 r. w godz. 11.00-24.00.

Nowe  produkty

Centrum interaktywnej nauki SMART Table   dostępne w wielu krajach

Rozwiązanie SMART Table zostało wprowadzone na rynek Wielkiej Brytanii oraz Ameryki Północnej w październiku 2008 jako pierwsze  wielodotykowe centrum nauki interaktywnej przeznaczone dla wielu użytkowników, zaprojektowane z myślą o wczesnej edukacji. Dzisiaj ponad 500 szkół w Wielkiej Brytanii i Ameryce Północnej używa SMART Table w aktywowaniu dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat. SMART Table obsługuje więcej aplikacji do nauczania w 12 językach, w tym francuskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, holenderskim oraz włoskim. Jest już dostępny w Europie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Meksyku oraz  RPA.


SMART Response PE

SMART Response PE zastąpi SMART Response dzięki umieszczonej w standardzie funkcji tworzenia wiadomości tekstowych na pilotach. Idealny dla nauczycieli nauczania początkowego, SMART Response PE daje im większą elastyczność w tworzeniu pytań oraz pomaga lepiej poznać opanowanie materiału przez uczniów poprzez przesłane przez nich odpowiedzi. Uczniowie mogą przesyłać krótkie odpowiedzi tekstowe oraz liczbowe do 20 znaków.

Tablica interaktywna SMART Board 685ix

Pierwszy na świecie system do tablicy interaktywnej o ultra krótkiej projekcji.
System SMART Board 685ix to w pełni zintegrowany system, który łączy  szerokoekranową tablicę interaktywną SMART Board 685 z nowym, montowanym na ścianie, szerokoekranowym projektorem o ultra krótkiej projekcji UX60. W projektorze UX60 zastosowano technologię DLP® Brilliant Color  firmy Texas Instruments dla osiągnięcia  wyjątkowej jakości kolorów oraz czystego obrazu. System ten jest narzędziem współpracy o wysokiej rozdzielczości, które eliminuje cienie, odblaski oraz światło projektora w oczach.

Panel interaktywny SMART Podium ID422

Pierwszy interaktywny panel szerokoekranowy firmy Smart oferuje 40% więcej interaktywnej przestrzeni do pracy. Panel SMART Podium o wysokiej rozdzielczości w formacie 16:9 oferuje wyjątkową przestrzeń interaktywną na dużym, szerokoekranowym 22” (56.0 cm) wyświetlaczu. Intuicyjny, łatwy w użyciu panel interaktywny, na którym można pisać cyfrowym atramentem, pozwala zapisywać notatki oraz przeglądać strony internetowe i pliki multimedialne, wyświetlając je na tablicy SMART Board lub innym dużym ekranie.

Bezprzewodowy tablet SMART Slate WS200

Bezprzewodowy tablet nowej generacji pozwala zintegrować całą klasę.
Nowy SMART Slate pozwala nauczycielom i uczniom oddziaływać na cyfrowe lekcje projektowane na ekranie interaktywnej tablicy, wyświetlaczy lub panelu z każdego miejsca w klasie. Tablet SMART Slate obsługuje 10 języków, w tym brytyjski i amerykański angielski,francuski, niemiecki, oraz hiszpański.

Wolnostojący statyw z regulowaną wysokością SMART

Montowany na  ścianie statyw z regulowaną wysokością SMART. Wolnostojący statyw z regulowaną wysokością SMART do systemów projektorów UX (FS–UX) współpracuje z systemem tablicy SMART Board 685ix. Dzięki elektrycznie zasilanemu mechanizmowi  montowany na ścianie  statyw SMART z regulowaną wysokością (HAWM–UF) umożliwia szybkie i proste dostosowanie wysokości wszystkim systemom tablic interaktywnych SMART Board, w tym 685ix, 685i3, 660i3 oraz 680i3. Zarówno FS–UX, jak i HAWM–UF, mają zasięg 25″ (63 cm), czym zwiększają komfort użytkowników siedzących, czy osób o różnym wzroście oraz zwiększyć interaktywność osób z ograniczoną sprawnością fizyczną. Statywy FS–UX oraz HAWM–UF będą dostępne w sprzedaży na całym świecie już wiosną 2010.

Rozpoznawanie dotyku (Touch Recognition)

SMART dodaje do tablic interaktywnych funkcję rozpoznawania dotyku (Touch Recognition). SMART dodaje do tablicy SMART Board 600 ułatwienie w postaci funkcji rozpoznawania dotyku (Touch Recognition). Jest to pierwsza funkcja automatycznie wykrywająca różnicę pomiędzy piórem, palcem, a dłonią. Użytkownicy mogą teraz używać pióra do pisania lub rysowania, palca do sterowania wyrazami bądź obrazkami oraz dłoni lub pięści do wymazywania – wszystko bez potrzeby odkładania pióra do tacki, wybierania opcji z menu czy naciskania guzika.

Interaktywna tablica z funkcją podwójnego dotyku SMART Board serii SBD600

Tablica interaktywna SMART Board serii SBD600 z funkcją podwójnego dotyku pozwala dwóm użytkownikom dotykać powierzchnię tablicy lub pisać na niej jednocześnie. Uczniowie i nauczyciele mają możliwość używania swojego palca lub pióra podczas burzy mózgów i pracy na materiałach poprzez oprogramowanie SMART Notebook. Wybór ikony w programie SMART Notebook dzieli ekran na dwie części, tworząc osobistą przestrzeń do pracy dla każdego użytkownika.


SMART Response LE
Interaktywny system zbierania i analizowania odpowiedzi zaprojektowany z myślą o wczesnej edukacji. SMART Response LE został stworzony specjalnie dla bardzo młodych uczniów. System składa się z bezprzewodowych pilotów trzymanych w ręku (nadajników), odbiornika oraz oprogramowania przetwarzającego i oceniającego odpowiedzi.  Oprogramowanie umożliwia zadawanie pytań wymagających różnych typów odpowiedzi, takich jak wielokrotnego wyboru, “prawda czy fałsz” oraz “tak lub nie”.

SMART Response CE

Oprogramowanie interaktywnej odpowiedzi umożliwia ocenę uczniów niekorzystających z pilotów. Nowy program SMART Response CE pozwala na elastyczną i automatyczną ocenę 1:1, w klasie wyposażonej w komputery. Aby odpowiedzieć na pytania,  zamiast ręcznych pilotów, studenci mogą używać komputerów oraz programu SMART Notebook SE (Student Edition). Program pozwala nauczycielom z łatwością dodawać rożne typy pytań do zawartości lekcji ułożone dla pojedynczych uczniów, małych grup lub całej klasy. Odpowiedzi są zaznaczane oraz porządkowane automatycznie, a informacje dla nauczycieli są generowane natychmiast, by mogli łatwo oceniać zrozumienie materiałów przez uczniów.

Oprogramowanie do wspólnego uczenia się SMART Notebook wersja 10.6

Wielokrotnie nagradzane oprogramowanie SMART do zespołowego uczenia się oferuje nauczycielom więcej cyfrowych zasobów, łatwe w użyciu funkcje wzbogacające zadania lekcyjne oraz obsługę systemów operacyjnych Microsoft Windows 7 oraz Mac Snow Leopard. Nowe narzędzia są wyposażone w innowacyjną, przejrzystą funkcję Notebook. Wystarczy, by nauczyciel dotknął ikonę, a aplikacja SMART Notebook znika, choć jej funkcje działają w tle. Pozwala to na robienie adnotacji przy każdym obrazku, stronie internetowej czy aplikacji. SMART Notebook 10.6 jest dostępny w 41 językach. Każdy użytkownik SMART Notebook może go pobrać tę wersję za darmo.

Oprogramowanie SMART Notebook Math Tools

Ponad 20 000 nauczycieli pobrało wersję beta programu, aby zainteresować uczniów matematyką. Jedyne oprogramowanie stworzone przez firmę produkującą tablice interaktywne, które dostarcza cyfrowych narzędzi potrzebnych do tworzenia treści oraz do rozpoznawania i obrazowania na grafach równań podczas lekcji. Aby odpowiedzieć na pytania nauczyciela, zamiast ręcznych pilotów, uczniowie używają swoich komputerów z oprogramowaniem SMART Notebook SE (Student Edition).

Oprogramowanie SMART Notebook Express Beta

Wersja internetowa programu  SMART Notebook software otwiera dostęp do zasobów lekcyjnych. Darmowa, lekka, sieciowa aplikacja pozwala każdemu w dowolnym miejscu pobieranie, edytowanie oraz współdzielenie plików stworzonych w SMART Notebook software. Nauczycielom i innym osobom zajmującym się edukacją, które nie mają programu SMART Notebook zainstalowanego na komputerze, SMART Notebook Express umożliwia dostęp i korzystanie z zawartości oprogramowania SMART Notebook zgodnie z ich potrzebami. Ponieważ SMART Notebook Express jest aplikacją zamieszczoną w sieci, korzystanie z niej nie wymaga pobierania i instalacji, sprawiając, że jest on dostępny wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość połączenia z Internetem. SMART Notebook Express oferuje nieograniczony dostęp poprzez dowolną przeglądarkę stron www, a aktualizacja danych odbywa się automatycznie.

Społeczność internetowa SMART Exchange

Nowa strona  SMART Exchange oferuje łatwy dostęp do treści i społeczności
SMART stworzył międzynarodowy serwis społecznościowy dla nauczycieli SMART Exchange. Na stronie exchange.smarttech.com znajduje się forum dyskusyjne oraz sieci wsparcia dla nauczycieli.  Treść strony została zorganizowana z uwzględnieniem podziału na kraje, co zapewnia nauczycielom regionalne źródła, by mogli szybko i bez wysiłku dodawać istotne zadania do lekcji w programie SMART Notebook.

W ostatnich miesiącach SMART zwiększył ilość zasobów edukacyjnych dostępnych na stronie SMART Exchange z 25 000 do ponad 30 000, dzięki zaangażowaniu światowej społeczności nauczycieli i innych osób zajmujących się edukacją. W przyszłości strona będzie całkowicie zintegrowana z programem SMART Notebook Express.

Produkty SMART również na globalnym pokazie dostępnym online

Dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w targach BETT w Londynie, SMART przygotował globalną prezentację najnowszych technologii interaktywnych dostępną online. Wirtualny pokaz odbędzie się 13 stycznia 2010 roku w godzinach 11.00-24.00 czasu polskiego. Interaktywny kontakt z ekspertami w dziedzinie edukacji obecnymi na targach edukacyjnych BETT w Londynie oraz możliwość wygrania atrakcyjnych nagród – to tylko część atrakcji przygotowanych przez firmę SMART. Aby wziąć udział w wirtualnym pokazie wystarczy dokonać rejestracji online pod adresem:
http://w.on24.com/r.htm?e=182578&s=1&k=7449576313349590395764531DC972B3

Wirtualna prezentacja będzie dostępna w języku angielskim.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu