RuckZuck z myślą o klientach

przez | 18/01/2010

Joanna Makahon, właścicielka firmy Sezam, z RuckZuck współpracuje już od czterech lat. W ramach sieci otworzyła dwa salony – w Opolu i Nysie. Od ubiegłego roku posiada również największy w regionie magazyn drzwi i ościeżnic marki Classen, oferowanych w sprzedaży przez RuckZuck.

– Aby firma odniosła sukces i dynamicznie się rozwijała należy się w pełni zaangażować oraz na bieżąco śledzić kierunki, w których podąża branża. Dzięki temu możemy szybko reagować na potrzeby klientów – mówi Joanna Makahon. Efektem tego są dwa salony RuckZuck oraz powstały w Opolu przy ul. Budowlanych 46b magazyn drzwi i ościeżnic.

Rozpoczynając współpracę z RuckZuck Joanna Makahon dążyła do stworzenia sklepu, który będzie prawdziwym specjalistycznym dyskontem w sprzedaży drzwi i paneli. Cel ten został osiągnięty. Pierwszy salon powstał w Opolu w 2006 roku, a niespełna rok później dołączył do niego punkt w Nysie. Zaopatrują się w nich zarówno klienci detaliczni, jak i wykonawcy, którzy znajdują w nich wysokiej jakości asortyment oraz fachowe doradztwo. Na salonach jednak współpraca się nie zakończyła.

– Jednym z problemów na jaki natknęliśmy się w trakcie prowadzenia punktów handlowych był długi okres oczekiwania na zamówione przez klienta drzwi. Na tak powstałą sytuacje zbiegło się kilka czynników, m.in. bardzo duże zainteresowanie oferowanymi  kolekcjami skrzydeł drzwiowych. Reagując na zwiększone zapotrzebowanie rynku firma Classen-Pol  w krótkim czasie uruchomiła dodatkowe linie produkcyjne, które znacznie zmniejszyły termin oczekiwania. Zaobserwowaliśmy jednak, że istnieje grupa klientów, która chciałaby otrzymać zakupione drzwi od ręki. Są to głównie firmy budowlane oraz klienci, którzy wykańczają mieszkania i domy na ostatnią chwilę. Z myślą o nich postanowiliśmy stworzyć magazyn drzwi i ościeżnic – tłumaczy właścicielka firmy Sezam.

W powstałym pod koniec 2009 roku magazynie, na powierzchni ok. 700 m2 znajduje się 2,5 tys skrzydeł drzwiowych oraz ponad 4 tys ościeżnic. Wspólnie z Centralą sieci RuckZuck przygotowane zostało pierwsze zamówienie oparte na analizie sprzedaży drzwi na rynku lokalnym.

– W swojej ofercie RuckZuck ma 140 wzorów drzwi i różnego rodzaju ościeżnice. Posiadanie wszystkich na stanie magazynowym jest olbrzymią inwestycją. Klient przychodząc do naszych salonów ma bowiem możliwość zakupu „od ręki” drzwi z ościeżnicami nawet w przypadku zamówienia 20-30 sztuk z jednego wzoru i w jednym kolorze – dodaje Joanna Makahon.

Do współpracy na warunkach franczyzy z RuckZuck Joannę Makahon przekonał pomysł na własny biznes wsparty mocną marką i doświadczeniem w prowadzeniu tego rodzaju działalności. Właścicielka firmy Sezam otrzymała silne wsparcie od sieci RuckZuck polegające między innymi na wyposażeniu sklepu, a także przeszkoleniu pracowników w zakresie obsługi klientów i sprzedaży produktów. Ważne były również prowadzone wspólnie z RuckZuck działania reklamowe.

– Od początku współpraca z RuckZuck układała się bardzo dobrze. System Partnerski okazał się bardzo korzystny. Połączenie zaangażowania Partnerów Handlowych oraz Centrali RuckZuck pozwala bowiem stworzyć jeden z ciekawszych, specjalistycznych dyskontów wyposażenia wnętrz w zakresie stolarki drzwiowej i podłóg w Polsce. Działając w Systemie Partnerskim możemy zaoferować klientom najlepsze ceny oraz największy wybór asortymentu przy pełnej profesjonalnej obsłudze klienta – mówi właścicielka salonów RuckZuck w Opolu i Nysie.

Joanna Makahon obecnie skupia się głównie na rozwinięciu i umocnieniu na lokalnym rynku pozycji posiadanych salonów. W planach na przyszłość ma jednak otwarcie kolejnego magazynu przy punkcie handlowym w Nysie.