Firmy produkcyjne modernizują system z QAD

Kolejne polskie firmy produkcyjne współpracujące z QAD wprowadziły najnowszą wersję systemu QAD Enterprise Applications, rozwiązania wspomagającego zarządzanie klasy ERP dedykowanego firmom produkcyjnym. W gronie przedsiębiorstw, które podjęły decyzję o modernizacji swoich rozwiązań znalazły się takie firmy, jak Zetkama, Drumet, Prema reprezentujące sektor maszyn i urządzeń oraz Nutricia i ZWC Millano z sektora spożywczego.

– Kolejny etap współpracy dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw z QAD pokazuje, że świetnie wykorzystały one czas globalnego spowolnienia gospodarczego na modernizację systemu IT i tym samym zwiększyły obecnie możliwości rozwoju swojego biznesu – mówi Artur Sawicki Dyrektor Sprzedaży QAD Polska – Aktualizacja aplikacji do najnowszej wersji daje podstawy skutecznego konkurowania w zmiennym, międzynarodowym otoczeniu rynkowym – dodaje Artur Sawicki.

QAD Enterprise Applications stanowi kompletny i zintegrowany pakiet rozwiązań wspierających zarządzanie firm produkcyjnych. Pakiet QAD obejmuje szereg funkcjonalności, które zapewniają przejrzysty obraz łańcucha dostaw oraz wgląd w wszelkie procesy wytwórcze. Umożliwia pełną kontrolę podstawowych obszarów biznesu, zarówno na poziomie pojedynczych zakładów, jak i w skali globalnych firm wielooddziałowych.

W gronie firm, które dokonały modernizacji systemu w oparciu o aplikację QAD znalazły się firmy z sektora maszyn i urządzeń, takie jak Zetkama – jeden z największych producentów armatury przemysłowej w Europie środkowo-wschodniej, Prema – dostawca usług z zakresu utrzymania ciągłości produkcji oraz ruchu maszyn i linii technologicznych oraz Drumet – producent lin, drutu i innych wyrobów ze stali. Do użytkowników najnowszej wersji dołączyła również Nutricia – lider rynku żywności dla niemowląt i dzieci oraz ZWC Millano – wiodący dostawca wyrobów cukierniczych.

Pakiet aplikacji QAD w prosty sposób integruje się z rozwiązaniami Microsoft Office, zapewniając wyjątkową łatwość użytkowania i uzyskanie najwyższego poziomu produktywności. Pakiet zapewnia wsparcie na wielu rynkach geograficznych dzięki spełnieniu wymogów rachunkowych i prawnych oraz uproszczeniu procesów, dzięki wbudowanym mapom procesów. Moduł QAD Enterprise Financials jest aktualnie najnowocześniejszą aplikacją finansową stworzoną z myślą o producentach działających w skali globalnej i planujących rozwój międzynarodowy.

Funkcjonalności pakietu QAD Enterprise Applications 2009 obejmują:

  • QAD Enterprise Financials – Zapewnia możliwość zarządzania i kontrolowania działalności na poziomach lokalnym, regionalnym i globalnym, dzięki zgodności z regulacjami prawnymi, usprawnieniu rozwiązań księgowych, raportów finansowych i innych kluczowych wymagań biznesowych.
  • QAD Customer Management – Usprawnia czas reakcji poprzez współpracę i zarządzanie klientami i ich potrzebami.
  • QAD Manufacturing – Pozwala redukować koszty i zwiększać moce przerobowe, korzystając z najnowszej techniki harmonogramowania produkcji, pozwalającej wprowadzać zasady „szczupłego wytwarzania”.
  • QAD Supply Chain – Zawiera moduły, które pomagają usprawnić zarządzanie dostawami i dostawcami poprzez współpracę w czasie rzeczywistym.
  • QAD Service & Support – Zapewnia możliwość wsparcia i serwisu produktów po sprzedaży. Umożliwia śledzenie procesu gwarancji, obejmuje obsługę telefoniczną oraz system zwrotów i napraw.
  • QAD Enterprise Asset Management – Zapewnia pełną obsługę cyklu zarządzania aktywami począwszy od planowania, poprzez instalację, utrzymanie w ruchu i naprawy.
  • QAD Analytics – Pozwala firmom wieloprzekrojowo analizować gromadzone dane w celu pomiaru wyników biznesowych w kluczowych obszarach działalności.
  • QAD Interoperability – Zapewnia przenośność bazy danych oraz elastyczność dla systemów operacyjnych, a także umożliwia dostęp do wszystkich elementów QAD Enterprise Applications oraz komunikację z systemami zewnętrznymi w ramach SOA.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu