Dyski w Technologii Zaawansowanego Formatowania dostępne w WD

Zaawansowane formatowanie umożliwia producentom dysków twardych tworzenie urządzeń odczytujących i zapisujących większą ilość danych na tej samej dostępnej powierzchni dysku twardego. Technologia Zaawansowanego Formatowania została wdrożona przez WD i innych producentów w celu zwiększenia efektywności formatowania nośników i tym samym uzyskiwania większych dostępnych pojemności dyskowych.

Modele dysków twardych WD Caviar Green 1TB (WD10EARS), 1,5TB (WD15EARS) i 2TB (WD20EARS) zostały wyprodukowane już z zastosowaniem Technologii Zaawansowanego Formatowania,  a z upływem czasu w ofercie WD znajdzie się więcej takich urządzeń. Na etykietach dysków WD z Technologią Zaawansowanego Formatowania które warto przeczytać przed rozpoczęciem montażu urządzenia, znajdują się specjalne informacje dotyczące ich instalacji. Dyski te zostały zoptymalizowane do pracy z komputerami Mac i najnowszymi systemami Windows, tj. Vista i Windows 7.

Zaawansowane formatowanie umożliwia bardziej efektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni dyskowej poprzez zwiększenie rozmiaru pojedynczego sektora z 512 do 4096 bajtów.

Dysk twardy WD w Technologii Zaawansowanego Formatowania zainstalowany w Twoim komputerze może wymagać uruchomienia oprogramowania WD Align po instalacji systemu operacyjnego, tworzeniu partycji lub ustawianiu dysku w trybie „Secondary”.  Oprogramowanie to ustawia partycje na dysku w Technologii Zaawansowanego Formatowania w celu uzyskania pełnej wydajności przy danych ustawieniach konfiguracji  (poniżej tabela konfiguracji):

Więcej o Technologii Zaawansowanego Formatowania w dyskach WD, oprogramowaniu WD Align znaleźć można na stronie http://www.wdc.com/en/products/advancedformat/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu