Apteki Medyczne zachęcają do oszczędzania

Leki dostępne na rynku są coraz droższe. W związku z tym wielu pacjentów nie stać na ich wykupienie, jak pokazują sondaże prawie jedna czwarta Polaków, a w tym aż 40% osób starszych rezygnuje z ich zakupu, mimo iż może to zagrażać jego zdrowiu. Jednym z rozwiązań może być uświadomienie społeczeństwa na temat stosowania znacznie tańszych zamienników o tym samym składzie chemicznych i identycznym działaniu.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na początku tego roku przez Gfk Polonia, aż 90% badanych wie o możliwości kupna tańszego zamiennika leku, ale jedynie 29% deklaruje, że zdarza im się zamieniać przepisany przez lekarza lek na jego tańszy odpowiednik.

Aby propagować wśród pacjentów wiedzę dotyczącą możliwości zakupu tańszych odpowiedników sieć aptek o nazwie Apteki Medyczne przy współpracy z dziennikiem Fakt zorganizowała specjalną akcję informacyjną. Na łamach dziennika opublikowano aktualną listę leków refundowanych wraz z ich tańszymi zamiennikami. Dodatkowo Apteki Medyczne przez cały poniedziałek prowadziły bezpłatną infolinię, dzięki której można było uzyskać od farmaceutów wyczerpujące informacje na temat dostępnych na rynku zamienników.

– Bezpłatna infolinia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pacjentów, którzy pytali przede wszystkim na temat bezpieczeństwa i skuteczności stosowania tańszych zamienników leków. Chciałbym tutaj podkreślić, że tańsze zamienniki leków mają taki sam skład i działanie jak droższe odpowiedniki, a różnica w cenie wynika głównie z marży producenta leków. Niestety w polskim społeczeństwie nadal panuje przekonanie, że produkt drogi jest znacznie lepszy od tańszego odpowiednika, co szczególnie w przypadku leków jest nieprawdą. – podkreśla Rafał Szandecki, rzecznik prasowy firmy Apteki Medyczne.

Objęcie przez Apteki Medyczne patronatu nad tą akcją doskonale wpisuje się w ich długofalową wizję, która polega na umożliwieniu dostępu do leków każdej osobie w jak najkorzystniejszej cenie, niezależnie od zasobności portfela.

źródło/autor: Benhauer

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu