WDM S.A. wprowadzi na NewConnect dystrybutora urządzeń multimedialnych

Wrocławski Dom Maklerski S.A. wprowadzi na rynek NewConnect firmę VIDIS – wyspecjalizowanego dystrybutora urządzeń audiowizualnych. Emisja akcji zostanie przeprowadzona jeszcze w pierwszej połowie 2010 r., a spółka przeznaczy pozyskane środki na rozwój działalności. Funkcję oferującego podczas emisji pełnił będzie Wrocławski Dom Maklerski S.A., a autoryzowanym doradcą została CEE Capital Sp. z o.o.

– „VIDIS charakteryzuje ciekawa kombinacja doświadczenia, dobrych wyników finansowych oraz wysokiej dynamiki rozwoju. Spółka działa już szósty rok i aktualnie generuje przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 20 mln zł oraz ponad 1 mln zł zysku netto – co oznacza, że już dziś byłby jedną z największych firm na NewConnect. Jednocześnie dokapitalizowanie środkami z emisji nowych akcji pozwoli znaczaco zwiększyć te wartości. Dlatego uważamy, że może to być interesująca propozycja dla inwestorów.” – komentuje Bartosz Palusko, Prezes Zarządu VIDIS Sp. z o.o.

Emisja akcji VIDIS planowana jest na koniec drugiego kwartału br.

– „Aktualnie kończymy prace związane z przekształceniem formy prawnej prowadzonej działalności. Jednocześnie powstają dokumenty związane z emisją oraz doprecyzowywana jest jej struktura. Stąd takie terminy emisji. W jej ramach poprosimy inwestorów o środki, które pomogą nam w wykorzystaniu wypracowanej w poprzednich latach pozycji i skokowym zwiększeniu przychodów oraz wyniku netto. Skupimy się przede wszystkim na rozbudowie struktury handlowej, która w naszym przypadku przekłada się bezpośrednio na wyniki sprzedaży.” – mówi Bartosz Palusko, Prezes Zarządu VIDIS Sp. z o.o.

Umowa z VIDIS to kolejny projekt WDM S.A. zgodny ze zmodyfikowaną strategią działalności.

– „Chcemy oferować inwestorom akcje spółek o jak najwyższej jakości, z naciskiem na stabilne, działające od przynajmniej kilku lat podmioty, które generują solidne przychody i zyski z działalności” – tłumaczy Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu