W styczniu WDM S.A. przeprowadzi emisję akcji Ibiza Ice Cafe S.A.

Wrocławski Dom Maklerski S.A. jeszcze w styczniu przeprowadzi emisję akcji Ibiza Ice Cafe S.A. – operatora lodziarnio-kawiarni segmentu premium. Spółka poprosi inwestorów o środki na rozwój sieci lokali własnych oraz rozruch programu franczyzowego. W marcu zadebiutuje na rynku NewConnect.

– „Rok 2009 okazał się dla Ibiza Ice Cafe trudniejszy niż początkowo zakładaliśmy. Przede wszystkim w związku z kryzysem finansowym, który utrudniał rozmowy w sprawie rozbudowy sieci, a co za tym idzie generowanie odpowiednich wyników finansowych. Dziś spółka stoi twardo na nogach, stworzyliśmy szczegółowy katalog standardów i procededur sieci, wdrożyliśmy je testowo w placówce modelowej we Wrocławiu, która stanowi centrum kompetencyjne sieci. Jednocześnie kończą się negocjacje w sprawie uruchomienia kolejnych placówek. Oczekujemy, iż do końca 2010 r. spółka powinna osiągnąć rentowność. Dzięki temu możemy zaoferować inwestorom atrakcyjną inwestycję.” – mówi Tomasz Haligowski, Prezes Ibiza Ice Cafe.

Aktualnie pod marką Ibiza Ice Cafe funkcjonuje lokal we Wrocławiu, otwarty w maju 2009 roku. Jeszcze w I kw. br. uruchomiony zostanie drugi lokal – w jednej z galerii handlowych w Poznaniu.  Spółka prowadzi także negocjacje związane z kolejnymi punktami. To właśnie na rozwój sieci lokali własnych wykorzystane zostaną środki pozyskane z emisji akcji.

– „Nowe punkty będą otwierane głównie w galeriach handlowych i dużym natężeniu ruchu pieszego. Negocjacje w sprawie lokalu w Poznaniu już się zakończyły. Rozpocznie on swoją działalnośc w marcu br. – jeszcze przed sezonem wiosenno-letnim. Negocjacje w sprawie kolejnych lokali jeszcze trwają. Docelowo w tym roku uruchomić chcemy łącznie co najmniej 3 lokale własne. Wybranym partnerom zaoferujemy też możliwość rozwoju w ramach sieci franczyzowej.” – tłumaczy Tomasz Haligowski, Prezes Zarządu Ibiza Ice Cafe S.A.

Wybrane lokale własne spółki prowadzić będą również działalność produkcyjną i dostarczać produkty dla lokali franczyzowych. Dzięki temu koszt lokalu franczyzowego będzie znacznie niższy, co powinno pozwolić na otwarcie większej ilości punktów.

Dominującym udziałowcem Ibiza Ice Cafe S.A. jest fundusz Privilege Capital Management S.A. z 90 proc. pakietem akcji. Po planowanej na styczeń br. emisji prywatnej pozostanie z pakietem co najmniej 50% akcji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu