Ulubieni prezenterzy Polaków

W corocznym, europejskim badaniu preferencji widzów, organizowanym na zlecenie UPC, zostali wyłonieni zwycięzcy rankingu ulubionych prezenterów. W kategorii „prezenter newsowy” pierwsze miejsce zajął Kamil Durczok. Prezenterem sportowym cieszącym się największą sympatią został Włodzimierz Szaranowicz. Wśród prowadzących talk show na najwyższej pozycji znalazła się Ewa Drzyzga, a najpopularniejsi prezenterzy w kategorii „rozrywka” ex aequo Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski.

Ulubionym prezenterem newsowym widzów jest od lat Kamil Durczok. Także w tym roku wygrał zdobywając 27,3% głosów. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Orłoś z rezultatem 22,4% głosów. Kamil Durczok okazał się ulubieńcem płci pięknej, a Maciej Orłosia bardziej cenią mężczyźni. Finałową trójkę w tej kategorii zamknęła Justyna Pochanke z wynikiem 15,4%.

– Bardzo się cieszę – zwłaszcza, że kolejny raz z rzędu otrzymuję wyróżnienie w badaniu UPC. Miło, że ciepłe uczucia które ja kieruję do widzów są odwzajemnione. – mówi Kamil Durczok. Do zobaczenia o 19 w TVN – dodaje.

Szaranowicz kontra Szpakowski

Sport najlepiej prezentuje Włodzimierz Szaranowicz – tak odpowiedziało 32,2% respondentów. Walka toczyła się pomiędzy nim i Dariuszem Szpakowskim, który w rezultacie zajął drugie miejsce w rankingu z wynikiem 28,4%. Wśród mężczyzn faworytem był Dariusz Szpakowski, kobiet – zwycięzcą został Włodzimierz Szaranowicz. Na trzecim miejscu w kategorii prezenterzy sportowi znalazł się Mateusz Borek z dobrym rezultatem – 11,7%.

Polska Ophra

Zdecydowanym zwycięzcą w kategorii talk show została Ewa Drzyzga z wysokim wynikiem 31,9%, wyprzedzając Monikę Olejnik (19%) i Tomasza Lisa (12,7%). Monikę Olejnik częściej wybierali mężczyźni, a Ewę Drzyzgę kobiety.

TVN górą

Wyrównana walka pośród prezenterów rozrywki odbyła się pomiędzy Kubą Wojewódzkim i Szymonem Majewskim. Ostatecznie obydwaj zajęli pierwsze miejsce ex aequo w rankingu w z wynikiem 19,4 % głosów. Sympatia mężczyzn była w większej mierze po stronie Szymona Majewskiego, a uznanie Pań przy Kubie Wojewódzkim. Na drugim miejscu w kategorii prezenterzy rozrywki widzowie uplasowali Roberta Janowskiego (12,1%), a na trzeciej pozycji Marcina Prokopa z 10,8% głosów.

Zdecydowaną większość laureatów tegorocznego rankingu można oglądać na antenie telewizji TVN, zatem wyniki ogólnopolskiego badania preferencji widzów 2009 to także jej sukces.

Kobiety stanowiły 50,3% pośród respondentów tegorocznego panelu, mężczyźni 49,7%.

Badanie, które zostało przeprowadzane na zlecenie UPC przez Research International już po raz szósty, odbyło się w okresie październik – grudzień 2009. Wzięło w nim udział w sumie 10.804 respondentów z czego w Polsce 1320. Badanie było realizowane w 10 krajach: Austria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia, Holandia, Polska, Rumunia, Słowacja i Szwajcaria.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu