Trzecie miejsce Tomka Sikory!!!

W niedzielę 10 stycznia, w niemieckim Oberhofie, Tomek Sikora zaprezentował swoją wysoką formę i zajął trzecie miejsce na 15 km. Miejsca na podium ustąpił Norwegowi Ole Einarowi Bjorndalenowi i Amerykaninowi Timowi Burke’owi.

Tomasz Sikora, polska nadzieja olimpijska, udowodnił wszystkim swoją wysoką formę, zajmując trzecie miejsce w zawodach biathlonowych w niemieckim Oberhofie. Tuż przed zawodami, Tomasz Sikora podkreślał, że jest to jego szczęśliwe miejsce. To właśnie tutaj, 12 miesięcy temu został liderem Pucharu Świata. Rzeczywiście zawody w Oberhofie okazały się szczęśliwe.

Od samego początku nasz zawodnik biegł wyrównanym tempem, będąc w czołówce. Dwa pierwsze strzały były bezbłędne, dzięki czemu Tomasz Sikora umocnił swoją pozycję, dystansując się od rywali. Nie mniej jednak emocji dostarczyła końcówka. Jedno pudło w trzecim i dwa niecelne strzały w ostatnim strzelaniu, sprawiły, że pozycja Tomasza Sikory stała się niepewna. Na szczęście dla naszego zawodnika, główni rywale również się mylili, oddając kilka niecelnych strzałów, jak czwarty na mecie Jewgienij Ustiugow, który spudłował 5 razy. Niepokonani okazali się Norweg Ole Einar Bjorndalen, który zajął pierwsze miejsce na podium i Amerykanin Tim Burke, który uplasował się na drugiej pozycji.

Forma Tomka Sikory napawa optymizmem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Vancouver. Na ostatni sukces nasz zawodnik czekał 295 dni, gdzie w Trondheim, zajął trzecie miejsce w biegu pościgowym.

Niedzielne zwycięstwo zwiększyło wiarę Tomasza Sikory na sukces olimpijski. To właśnie olimpiada od początku była punktem kulminacyjnym w tym sezonie. Przed olimpiadą w Vancouver, Tomasz Sikora wystartuje jeszcze tylko pod koniec stycznia we włoskiej miejscowości Anterselvie i na początku lutego w biegowych zawodach w Canmore, w Kanadzie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu