Przejdź do treści

SuperSafe produktem roku 2009

SuperSafe, usługa do backupu danych online, została wybrana produktem 2009 roku w kategorii „backup online” w rankingu przeprowadzonym przez magazyn PC World. Wyróżnienie to stanowi wyraz coraz większego zaufania, jakim cieszą się nowoczesne metody archiwizacji danych przez Internet.

– Stuprocentowe bezpieczeństwo danych przechowywanych w profesjonalnej serwerowni i pełna automatyzacja tworzenia i aktualizacji kopii zapasowych – tak o zwycięstwie SuperSafe przeczytać można w redakcyjnym uzasadnieniu.

Produkty z kategorii „backup online” ocenione zostały pod kątem funkcjonalności i pojemności, ogólnej ergonomii z punktu widzenia wygody użytkownika, dostępności różnych pakietów w zależności od indywidualnych wymagań oraz stosunku ceny do możliwości. W klasyfikacji generalnej zwyciężył SuperSafe firmy TotalSafe, pokonując tym samym konkurencję – produkt iBard24 należący do Comarch oraz Auto-Backup.

Redakcja magazynu PC World doceniła SuperSafe przede wszystkim za możliwość dopasowania planów taryfowych do oczekiwań użytkowników indywidualnych i biznesowych oraz najlepszą relację ceny do jakości oferowanej usługi backupu.

– SuperSafe, jako jedno z pierwszych tego typu rozwiązań na polskim rynku, w sprzedaży dostępne jest już od kilkunastu miesięcy. Tymczasem sama technologia jest znana i od wielu lat z powodzeniem stosowana na całym świecie za sprawą autora rozwiązania, holenderskiej spółki BackupAgent – wyjaśnia Tomasz Kuik, prezes firmy TotalSafe.

Backup online oferowany przez TotalSafe to prosty i pewny sposób na ochronę danych komputerowych. Silnie zaszyfrowane informacje użytkownika przesyłane są do profesjonalnej serwerowni Beyond.pl Data Center (tej samej, w której swoje serwery przechowują np. Allegro czy Nasza-Klasa) z wykorzystaniem bezpiecznego protokołu SSL, który zapewnia taki sam poziom ochrony, jak przy korzystaniu np. z bankowości internetowej. Dzięki temu użytkownik wie, że jego informacje są chronione na każdym etapie procesu backupowania, przechowywania i przywracania danych.

SuperSafe występuje również pod nazwą TotalBackup, stanowiąc produkt przeznaczony do dalszej sprzedaży resellerskiej z wykorzystaniem własnej nazwy, logo i firmowych danych.