Słuchawka Plantronics zdobywcą nagrody CES Innovations 2010 Design and Engineering Award

Plantronics Savi™ Office została nagrodzona w kategorii Unifying Voice Communications and Mulitmedia za jakość dźwięku i prostotę obsługi klawiszem One-Touch. Bezprzewodowa słuchawka Savi™ Office firmy Plantronics, wiodącego producenta zestawów nagłownych, którego master dystrybutorem w Polsce jest KONTEL-TELECOM, została uznana za najlepszy zestaw słuchawkowy przez jury CES Innovations 2010 Design and Engineering Awards.

Produkty, biorące udział w tym amerykańskim prestiżowym konkursie wyłaniane są przez kapitułę niezależnych projektantów, inżynierów i przedstawicieli mediów, która nagradza niezwykły design i projekt techniczny produktów.

Unified Communications proste jak nigdy dotąd

Plantronics Savi™ Office to wielofunkcyjny, bezprzewodowy zestaw nagłowny wykorzystywany do pracy w środowisku Unified Communications. Pozwala wykonywać połączenia zarówno z telefonu stacjonarnego jak i telefonii VoIP. Współpracuje z aplikacjami softphone’ów wiodących producentów, takich jak: Avaya, Cisco, IBM i Microsoft oraz popularnych dostawców np. Google Talk i Skype.

Dodatkowo, oprócz podstawowej opcji dowolnego przełączania rozmów między telefonem i komputerem, Savi™ Office posiada zaawansowany system kontrolowania połączeń, umożliwiający zawieszanie, wyciszanie lub łączenie rozmów z komputera i telefonu biorących w ten sposób udział we wspólnej telekonferencji. System działa z najpopularniejszymi odtwarzaczami multimedialnymi, tak, że użytkownicy słuchając muzyki lub oglądając prezentacje czy filmy video, jednocześnie usłyszą dzwonek połączenia przychodzącego. Urządzenie wykorzystuje technologię DECT™ 6.0 na częstotliwości przeznaczonej do połączeń głosowych, dzięki czemu działa w obszarze nawet do 115 metrów od bazy. Savi™ Office posiada system adaptacji mocy zasilania, nadając z mniejszą mocą i zużywając mniej energii z akumulatora, gdy słuchawka jest blisko bazy.

– Blisko 50 lat doświadczenia w dziedzinie designu i inżynierii zaowocowało podczas projektowania zestawu Savi™ Office – mówi Elizabeth Bastiaanse Hamren, wiceprezes działu Product Marketing w Plantronics. Konkurs CES Innovation Award pokazuje, że dystans pomiędzy produktami z półki konsumpcyjnej, a urządzeniami typowo biurowymi coraz bardziej się zaciera. Dziś pracownicy oczekują biznesowej jakości dźwięku i niezawodności połączonych z prostotą użytkowania i ciekawym design’em – dodaje.

CES Innovations Design and Engineering Awards

Konkurs Innovations Design and Engineering Awards nagradza osiągnięcia w dziedzinie designu i technologii produktów od 1976 roku. Przedsięwzięcie jest sponsorowane przez Consumers Electronic Association (CEA)®, producenta International CES, największej na świecie gali technologii użytkowej oraz wspierane przez Industrial Designers Society of America (IDSA), reprezentującego światowy design przemysłowy.

Plantronics Savi™ Office będzie pokazana na International CES 2010, które odbędą się na początku 2010 roku w Las Vegas. Produkty uhonorowane podczas gali Innovations Design and Engineering będą wyeksponowane w głównym lobby Las Vegas Convention Center, a także zademonstrowane podczas CES Unveiled: oficjalnej konferencji prasowej wydarzenia.

Nagrody przyznawane są w kategoriach, bazujących na następujących kryteriach:

  • Jakość techniczna produktu – materiałów oraz technologii
  • Walory estetyczne i design
  • Funkcje użytkowe produktu i poziom prostoty użytkowania
  • Nowatorskie i unikatowe rozwiązania atrakcyjne dla użytkowników
  • Porównanie wszystkich walorów produktu (technologia i design) z innymi urządzeniami dostępnymi na rynku

Produkty, wyróżnione tytułem Innowacji stanowią przykład wyjątkowego designu i nowoczesnej technologii. Do konkursu zgłaszane są zarówno premiery nowatorskich rozwiązań oraz znane już produkty w nowej  technologicznej odsłonie.

Więcej Informacji o wyróżnionych produktach na: www.CESweb.org/Innovations

Produkt dostępny w dystrybucji KONTEL-TELECOM (WWW.kontel.pl) i sieci partnerów firmy w całej Polsce.

Cena netto sugerowana przez Plantronics: 1399 zł

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu