Nowość wśród domowych akcesoriów: Microsoft Arc Keyboard

Domowe biuro nieustannie się zmienia i nie ogranicza się już do jednego pomieszczenia. Dzieje się tak głównie dzięki popularyzacji komputerów przenośnych oraz technologii bezprzewodowych. Wychodząc na przeciw zmianom stylu życia w zgodzie z nowymi trendami Microsoft stworzył nowoczesną klawiaturę komputerową Arc Keyboard. Jest na tyle mała i poręczna, aby bez problemu wędrować po całym domu wraz z użytkownikiem, zaś swoją estetyką doskonale wpasowuje się w wystrój każdego wnętrza.

Arc Keyboard został zaprojektowany w tym samym duchu, co jedna z najlepiej sprzedających się myszek firmy Microsoft – Arc Mouse. Zaskakujący i ujmujący design: zakrzywiony profil, czyste linie, lekkość i łatwość przenoszenia. Arc Keyboard została stworzona dla domu – zespół projektantów działu Microsoft Hardware inspirował się nowoczesnym wzornictwem domowych akcesoriów, aby klawiatura doskonale pasowała do designerskich mebli i dodatków. Microsoft Arc Keyboard to po prostu nowy, stylowy i funkcjonalny element naszej przestrzeni życiowej.

„Projektując Microsoft Arc Keyboard chcieliśmy, aby była wygodna w użytkowaniu i przyjemna w dotyku, zaś swoją estetyką łączyła codzienność z wyszukaniem” – mówi Monique Chatterjee, projektantka przemysłowa działu Microsoft Hardware. „Czerpaliśmy inspirację z otoczenia w którym nowa klawiatura będzie użytkowana, tak aby doskonale się weń wtapiała – tak jakby zawsze tam była.”

Styl użytkowy

Ważąca mniej niż 450 gram nowa Microsoft Arc Keyboard może bez problemu wędrować wraz z użytkownikiem praktycznie po całym mieszkaniu, a jej wyprofilowany kształt zapewni wygodę pracy zarówno na kanapie, jak i przy kuchennym blacie. Klawiatura łączy się z komputerem bezprzewodowo dzięki miniaturowemu nadajnikowi pracującemu na częstotliwości 2,4 GHz, który może być na stałe podłączony do komputera lub magnetycznie przyczepiony od dołu klawiatury podczas transportu.

Funkcjonalną nowością jest jeden przycisk, zastępujący dotychczasowe cztery klawisze kierunkowe. Wyraźny wskaźnik naładowania ostrzega przed zbliżającym się czas wymiany baterii, zaś dzięki wygodnemu przełącznikowi możemy przedłużyć czas pracy baterii – wyłączając ją gdy klawiatura nie jest w użyciu. Microsoft Arc Keyboard współpracuje z systemami operacyjnymi Microsoft Windows 7®, Windows Vista®, Windows XP® oraz Mac OS X v.10.4–10.6x.

Cena i dostępność

Microsoft Arc Keyboard będzie dostępna w Polsce w drugiej połowie lutego. Cena szacunkowa klawiatury wyniesie 229 zł. Microsoft Arc Keyboard objęta jest 3-letnią gwarancją. Więcej informacji o produktach działu Microsoft Hardware znaleźć można na stronie internetowej pod adresem www.microsoft.com/hardware

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu