Nowe kamery Samsung HMX-S10, HMX-S15 i HMX-S16 jako pierwsze na świecie oferują łączność Wi-Fi i DLNA

Samsung Electronics zaprezentował nową rodzinę cyfrowych kamer Full HD serii S – pierwszych na świecie kamer zapewniających łączność Wi-Fi i DLNA. Na serię S składają się trzy najlepsze modele kamer Full HD w historii firmy Samsung: HMX-S10, HMX-S15 i HMX-S16. Wszystkie trzy urządzenia wyposażono w nowy, opracowany przez Samsunga procesor Victoria Engine oraz najnowocześniejszą 1/2,3-calową matrycę CMOS BSI (Back Side Illumination), zapewniającą doskonałą jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu.

– Możliwość łatwego dzielenia się wspomnieniami staje się coraz ważniejsza dla użytkowników — powiedział Sang Ryong Kim, Senior Vice President działu kamer wideo w Samsung Electronics. — Nowe kamery Samsung serii S, jako pierwsze pozwalają nakręcić film i natychmiast udostępnić go innym, bez szukania przewodów lub kabli. Urządzenia te wyznaczają zupełnie nowy standard od rejestrowania obrazu, po jego wyświetlanie.

Łączność Wi-Fi i DLNA

Nowe kamery Samsung HMX-S15 i HMX-S16 jako pierwsze na świecie zapewniają łączność Wi-Fi i DLNA. Wyposażono je w technologię Samsung AllShare, która ułatwia przeglądanie, zarządzanie i przesyłanie treści — w tym wideo Full HD — do innych urządzeń obsługujących DLNA. Dzięki zintegrowanej łączności Wi-Fi użytkownicy nie muszą już podłączać żadnych kabli, aby obejrzeć wideo HD i cyfrowe zdjęcia na ekranie telewizora HD lub komputera. Mogą również wykorzystać połączenie HDMI, aby obejrzeć nakręcony materiał na urządzeniach bez standardu DLNA, poprzez podłączenie kabla HDMI do odbiornika.

Zaawansowana optyka Schneider i 3,5-calowy, dotykowy ekran LCD

Kamery Samsung serii S wykorzystują uznaną na całym świecie optykę firmy Schneider. Każde z urządzeń wyposażono w mocny obiektyw Schneider Kreuznach Varioplan-HD z 18-krotnym zoomem Intelli-zoom. Ta, opracowana przez firmę Samsung, nowa funkcja sprawdza się znacznie lepiej od standardowego cyfrowego powiększenia, które negatywnie wpływa na jakość obrazu. Umożliwia bowiem zbliżenia powyżej 15x bez obniżania jakości. Obiektyw Kreuznach Varioplan-HD w kamerach serii S jest połączony z systemem stabilizacji optycznej, który ogranicza rozmycie i drżenie obrazu, co jest przydatne zwłaszcza podczas korzystania z pełnego zoomu. Zwiększony komfort użytkowania zapewnia duży, 3,5-calowy, dotykowy ekran LCD z trójwymiarowym interfejsem graficznym (GUI). Lekki, obracany ekran LCD o rozdzielczości WVGA z interfejsem 3D nie tylko oferuje znakomite efekty wizualne, ale również zapewnia nieskomplikowany, intuicyjny dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji kamery.

Innowacyjny procesor wideo i matryca CMOS

Ważnym elementem kamer Full HD Samsung serii S jest nowa, rewolucyjna matryca BSI CMOS, która absorbuje więcej światła niż konwencjonalne matryce i zapewnia bezprecedensową jakość obrazu nawet przy słabym oświetleniu. Możliwości matrycy uzupełnia nowy procesor wideo Victoria Engine, zaprojektowany przez firmę Samsung specjalnie pod kątem optymalizacji działania kamer HD. Procesor oferuje efektywny, trójwymiarowy filtr redukcji szumów, który jednocześnie zachowuje szczegóły i krawędzie, zapewniając klarowny obraz wideo i wysoką jakość zdjęć. Procesor rozszerza też gamę barw i zwiększa jakość obrazu dzięki dodatkowym modułom do obróbki wideo, na przykład do regulacji kontrastu, tonów bieli i odcieni barwnych. Pomimo wszystkich zaawansowanych funkcji procesor Victoria Engine zużywa minimalną ilość energii dzięki 45 -nanometrowej technologii produkcji chipów, co znacząco wydłuża czas pracy kamery na zasilaniu bateryjnym do ponad dwóch godzin.

Technologia SSD firmy Samsung

Urządzenia Samsung serii S wykorzystują wbudowaną pamięć SSD (Solid State Drive), która ma znaczną przewagę nad dyskami twardymi (HDD) w kamerach cyfrowych. Technologia SSD, po raz pierwszy zastosowana w kamerach Full HD Samsung serii H, zapewnia wyższą trwałość niż inne rodzaje pamięci podręcznej. Pamięć tego typu jest również znacznie lżejsza i bardziej kompaktowa, działa bezgłośnie i wydziela niewiele ciepła. Ponadto nie zawiera ruchomych części, co znacznie ogranicza ogólne zużycie energii i zwiększa niezawodność. Brak ruchomych części sprawia również, że technologia SSD jest bardziej trwała oraz odporna na wstrząsy i wibracje, które mogą powodować uszkodzenia kamer cyfrowych z dyskiem twardym. Nowa technologia pozwoliła również na skrócenie czasu potrzebnego do uruchomienia urządzenia oraz zapisu / odczytu danych, co jest ważne w przypadku rejestrowania obrazu w rozdzielczości Full HD. W modelu HMX-S16 zastosowano wbudowaną pamięć SSD o pojemności 64GB (32GB w modelu HMX-S15). Obie kamery umożliwiają też zwiększenie pojemności za pomocą dodatkowych kart pamięci SD/SDHC. Kamera HMX﷓S10 nie posiada wbudowanej pamięci, więc do zapisu materiału potrzebna jest karta SD/SDHC.

Unikalne funkcje

Nowe kamery Samsung serii S wyposażono w szereg nowatorskich funkcji, jak na przykład lampa błyskowa, która ułatwia robienie cyfrowych zdjęć o rozdzielczości 10 megapikseli, opcja drukowania storyboardów czy możliwość filmowania w zwolnionym tempie (300 klatek na sekundę przy rozdzielczości 368×200 pikseli lub 600 klatek na sekundę przy rozdzielczości 192×112 pikseli). W urządzeniach znajdziemy również funkcję nagrywania poklatkowego, która pozwala na twórcze eksperymentowanie.

tab3

tab4

W trybie tym kamera rejestruje pojedyncze obrazy w odstępie czasu zdefiniowanym przez użytkownika — co 1, 3, 5, 10, 15 lub 30 sekund — i zapisuje je w jednym pliku filmowym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu