Nowa stacja Iomega Iconnect Wireless Data Station pozwala współdzielić pliki, zarządzać torrentami, zdalnie pobierać i archiwizować dane na komputerach PC i MAC

Firma Iomega Corporation, będąca własnością EMC (NYSE: EMC), globalny lider w systemach ochrony danych, ogłosiła międzynarodową premierę Iomega® iConnect Wireless Data Station, wszechstronnego, taniego urządzenia, dzięki któremu można w łatwy sposób udostępnić istniejące dyski USB w sieci, dzieląc i udostępniając pliki w domu lub przez Internet.

Pokazywana na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas stacja iConnect Wireless Data Station pozwala użytkownikom podłączyć do sieci istniejącej przenośne i biurkowe pamięci w postaci dysków twardych i pamięci flash. Iomega iConnect może być podłączone do routera przewodowo lub bezprzewodowo. Udostępnienie dowolnego dysku w sieci wymaga jedynie podłączenia do stacji przez jeden z czterech portów USB. Dyski rozpoznawane są automatycznie i udostępniane w sieci domowej lub zdalnie przez Internet.

iConnect Wireless Data Station pozwala nie tylko dołączać kolejne dyski, powiększając przestrzeń na dane, ale też korzystać z funkcji takich jak: UPnP™ DLNA Certified AV Media Server – umożliwiających przesyłanie strumieniowo zdjęć, muzyki i wideo do wielu typów odbiorników; menadżera torrentów – do zarządzani transmisjami plików w sieci peer-to-peer; obsługi mechanizmów Time Machine® dla użytkowników komputerów Apple®; replikacji danych między urządzeniami służącą do ochrony danych. Może też służyć jako printserver.

„Dla użytkowników komputerów, którzy na co dzień korzystają z wielu pamięci przenośnych, Iomega iConnect Wireless Data Station to doskonały produkt zapewniający inteligentne zarządzanie istniejącej przestrzeni na dane przy jednoczesnej oszczędności kosztów.” – powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division firmy EMC. “Za mniej niż 100 Euro użytkownicy mogą stworzyć pamięć sieciową NAS oferującą pełną funkcjonalność, począwszy od zdalnego dostępu poprzez zarządzanie torrentami, na wbudowanym i-Tunes i serwerze mediów skończywszy. Iomega iConnect Wireless Data Station pozwala wykorzystać istniejący potencjał posiadanych urządzeń w zupełnie nowy sposób.”

Zalety i funkcje iConnect Wireless Data Station

iConnect Wireless Data Station wykorzystuje uznane oprogramowanie EMC LifeLine™ ,w pełni wyposażone środowisko Linuksowe wraz z zestawem aplikacji, mogące współpracować zarówno z komputerami z systemem Windows®, Mac® jak i Linux. Użytkownicy iConnect mają do dyspozycji łatwy w obsłudze interfejs oferujący najnowsze rozwiązania z dziedziny mediów oraz funkcje zdalnego dostępu, umożliwiając dostęp do danych z domu, biura lub dowolnego miejsca na świecie.

Funkcje iConnect Wireless Data Station:

 • Łatwe dzielenie plików z innymi, archiwizacja, serwer druku, współpraca z dowolnym komputerem z Windows® PC, Mac® lub Linux.
 • Łączność Gigabit Ethernet i bezprzewodowa poprzez bezpośrednie podłączenie do routera w technologii przewodowej lub bezprzewodowej (802.11b/g/n).
 • Zdalny dostęp umożliwia podłączenie się do sieci z dowolnego miejsca na świecie i korzystanie ze zdjęć, filmów, muzyki, plików danych przechowywanych na dyskach USB. Możliwe jest również zdalne zarządzanie stacją.
 • Zwiększenie przestrzeni na dane odbywa się poprzez dołączenie dysków o większej pojemności do gniazd USB.
 • Replikacja typu device-to-device w celu ochrony danych umożliwia kopiowanie i synchronizowanie plików pomiędzy podłączonymi dyskami lub innymi pamięciami w sieci lokalnej. Stacja Iomega została wyposażona w przycisk QuikTransfer do automatycznej synchronizacji.
 • Printserver z inteligentnym dzieleniem wydruków pomiędzy dwie podłączone drukarki USB.
 • Obsługa mechanizmów Time Machine pozwala użytkownikom komputerów Apple archiwizować w prosty sposób dane z komputerów Mac z system OS X (10.5 lub późniejszym) za pomocą Time Machine.
 • Funkcja UPnP™ DLNA Certified AV Media Server pozwala przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i wideo do wielu różnych odbiorników, takich jak konsole do gier (Microsoft Xbox® 360, Sony PlayStation® 3), mostki audio, odtwarzacze iTunes®, sieciowe, cyfrowe ramki do zdjęć, odtwarzacze w rodzaju Iomega® ScreenPlay™ i innych.
 • Prezentacja zdjęć z podłączonych dysków USB za pomocą zintegrowanego oprogramowania bazującego na technologii Cooliris™.
 • Menadżer wymiany plików Torrent pozwala zarządzać transferem plików w sieciach peer-to-peer, bez konieczności dodatkowego komputera PC.
 • Picture Transfer Protocol (PTP) umożliwia bezdotykowy, automatyczny transfer zdjęć z cyfrowych aparatów do iConnect. przez złącza USB.

Oprogramowanie do archiwizacji i zabezpieczania danych

Iomega iConnect Wireless Data Station wyposażona jest w pełen zestaw programów do archiwizacji i zabezpieczania danych, łącznie z autoryzacją użytkownika za pomocą loginu i hasła. W urządzeniu została też zaimplementowana technologia szyfrowania RSA® BSAFE®. RSA jest oddziałem firmy EMC, zajmującym się bezpieczeństwem w wielu największych bankach na świecie.

Do zestawu przeznaczone jest też oprogramowanie Iomega Protection Suite, które można pobrać darmowo przez Internet. W jego skład wchodzą: Iomega QuikProtect do archiwizacji plików; EMC® Retrospect® Express lub Express HD do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień oraz darmowa subskrypcja najlepszych na rynku programów do ochrony antywirusowej i antispyware’owej.

Kompatybilność

Iomega iConnect Wireless Data Station jest kompatybilna z komputerami z systemami Windows®, Mac OS®, i Linux®.

Ceny, gwarancja i dostępność

Iomega® iConnect Wireless Data Station. dostępna będzie na polskim rynku w lutym 2010 r. w cenie 80 Euro brutto. Stacja będzie chroniona 3 letnią gwarancją (po rejestracji produktu).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu