Klej do płytek standardowych G236 – na typowe podłoża

Estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości płytki ceramiczne są popularnym materiałem wykończeniowym podłóg zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Aby jak najdłużej zachowywały swój wygląd, nie pękały i nie odpryskiwały od podłoża, do ich klejenia należy używać specjalistycznych produktów, jak Klej do płytek standardowych G236 Tytan Professional.

Płytki ceramiczne produkowane są z mieszaniny glin, krzemionki, topników oraz barwników, wypalanej po uprzednim uformowaniu się w wysokiej temperaturze. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, mogą być szkliwione (błyszczące) lub matowe. Do najpopularniejszych płytek należą klinkier i terakota, wykorzystywane na ścianach i podłogach korytarzy, kuchni, łazienek, ale również na tarasach, czy balkonach. Do podłoża powinny być przyklejane za pomocą odpowiednio dobranych klejów.

Uniwersalne klejenie

Klej do płytek standardowych G236 Tytan Professional to produkt o uniwersalnym zastosowaniu. Posiada bardzo dobrą przyczepność do typowych podłoży budowlanych, dlatego rekomendowany jest do przyklejania ściennych i podłogowych płytek ceramicznych, cementowych i kamiennych (oprócz marmuru) o standartowych wymiarach (do 30x30cm). Po wyschnięciu klej wykazuje właściwości wodo- i mrozoodporne, dzięki czemu może on być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wysoka elastyczność produktu umożliwia wykorzystywanie Kleju do płytek standardowych G236 Tytan Professional do przyklejania płytek ceramicznych na powierzchniach tarasów. Pierwsza klasa odkształcalności (S1) zapewnia elastyczne wiązanie niewrażliwe na rozszerzalność termiczną płytek i podłoża związaną z działaniem czynników atmosferycznych i wahaniami dobowymi temperatury.

Aplikacja krok po kroku

Podłoże przygotowane do przyklejania płytek ceramicznych powinno być oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń, wyrównane i wysuszone. Zaprawę klejącą przygotowuje się poprzez wymieszanie za pomocą wiertarki wolnoobrotowej zawartości worka (25kg) z 7,5 l czystej, zimnej wody. Należy przestrzegać zaleceń dotyczących proporcji, a mieszanie kontynuować do czasu uzyskania jednorodnej konsystencji. Zaprawa jest gotowa do użycia po ok. 5 minutach. Należy zużyć ją w czasie 4 godzin. Klej do płytek standardowych G236 Tytan Professional jest stosowany w cienkowarstwowej metodzie przyklejania płytek. Zaprawę klejową należy nanosić za pomocą pacy zębatej zarówno na podłoże, w miejscach krytycznych również na spodnią powierzchnię płytki – tzw. metoda kombinowana. Czas korekty wynosi 10 minut, dlatego wielkość powierzchni pokrytej zaprawą powinna być dostosowana do możliwości ułożenia płytek.  Wstępne użytkowanie powierzchni jest możliwe już po trzech dniach, należy jednak unikać obciążeń statycznych krawędzi płytek.

tab6

Producent: Selena SA, www.selena.pl infolinia 0 801 350 500

Klej do płytek standardowych G236 Tytan Professional, cena netto: 21,75 zł /25kg

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu