Canon prezentuje dwie nowe serie czarno-białych urządzeń wielofunkcyjnych imageRUNNER

przez | 15/01/2010

Canon Europe ogłosił dzisiaj premierę dwóch nowych serii kompaktowych monochromatycznych urządzeń wielofunkcyjnych (MFP) formatu A3: imageRUNNER 2500 oraz imageRUNNER 2300. Maszyny zaprojektowano z myślą o wydajnym i oszczędnym druku czarno-białym w małych i średnich grupach roboczych oraz przedsiębiorstwach.

imageRUNNER 2500

Linia produktów imageRUNNER 2500 zastępuje obecną serię iR 2018/30. Rozbudowana grupa dziesięciu kompaktowych urządzeń oferuje ekonomiczny druk, kopiowanie, skanowanie oraz funkcje wysyłania. Znakomicie sprawdzi się w małych i średnich grupach roboczych.

Nowa seria pozwala zwiększyć wydajność pracy dzięki lepszym osiągom i skróconemu czasowi reakcji. Do jej zalet należy szybki druk z prędkością do 45 stron/min, duża pojemność podajników papieru, błyskawiczne wychodzenie z trybu uśpienia i wydruk pierwszej kopii już po niecałych 4 sekundach.

Użytkownicy nowych urządzeń mogą szybko i wydajnie skanować w kolorze, wysyłając dokumenty w różne miejsca, w tym do folderów w sieci i na serwerach FTP, a także na adresy email. Umożliwia to funkcja Canon i-Send. Urządzenia tworzą także wysokiej klasy skompresowane pliki PDF, wygodne w udostępnianiu przez email.

W linii urządzeń imageRUNNER 2500 wprowadzono duży, intuicyjny wyświetlacz dotykowy oraz opcję skanowania bezpośrednio do pamięci USB. Dodatkową oszczędność uzyskuje się dzięki wydajnemu, automatycznemu drukowi dwustronnemu oraz opcjonalnej funkcji wykończenia za pomocą zszywania.

Seria imageRUNNER 2500 zapewnia niski koszt eksploatacji i utrzymania dzięki konstrukcji przyjaznej w serwisowaniu. Wymogi konserwacyjne i związane z nimi nakłady ulegają ograniczeniu także dzięki zastosowaniu bębna o wyższej trwałości. Urządzenia są przystosowane do pracy w sieci, a administratorzy IT mają możliwość ich zdalnego monitorowania za pomocą konsoli iW Management Console. Do bezproblemowej integracji z istniejącymi w przedsiębiorstwie systemami IT służy obsługa języków PCL i PostScript. Rodzina imageRUNNER 2500 jest kompatybilna z aplikacją Canon e-Maintenance, która dzięki zdalnej diagnostyce maksymalizuje czas bezawaryjnej pracy. W razie wystąpienia błędu natychmiast powiadomiony zostaje serwis. E-Maintenance służy także do minimalizacji obciążeń administracyjnych dzięki automatycznym odczytom wskaźników i monitoringowi materiałów eksploatacyjnych.

„Przedsiębiorstwa kładą dziś większy niż w przeszłości nacisk na optymalizację kosztów i wzrost wydajności. Nasze nowe serie kompaktowych urządzeń monochromatycznych oferują ekonomiczny druk i kopiowanie czarno-białe, a także skanowanie i wysyłanie w kolorze. Warto też podkreślić oszczędność miejsca i przyjazną dla użytkownika konstrukcję” – powiedział Paul Rowntree, dyrektor ds. marketingu Canon Europe.

imageRUNNER 2300

Podstawowa linia urządzeń imageRUNNER 2300 przeznaczona jest dla mniejszych grup roboczych oraz przedsiębiorstw, które na co dzień nie potrzebują druku w kolorze. Nowe modele, zastępujące serię iR 2318L, zwiększają wydajność pracy, oferując druk z szybkością do 20 str/min, krótki czas reakcji oraz mieszczący pięć linii i łatwy w obsłudze wyświetlacz LCD. Ponadto usprawniają one działanie zespołowe dzięki dostępnym opcjonalnie funkcjom druku i skanowania sieciowego, dzięki czemu grupy robocze mogą współdzielić jedno urządzenie.

Obie nowe serie posiadają certyfikat EnergyStar i należą do najbardziej energooszczędnych urządzeń w swojej klasie, co potwierdzają niskie wskaźniki TEC*. Modele z serii imageRUNNER 2500 w trybie uśpienia pobierają zaledwie 1,5 W.

W skład serii urządzeń Canon imageRUNNER 2500 wchodzą modele Canon imageRUNNER 2520/i, 2525/i, 2530/i, 2535/i oraz 2545/i. Seria imageRUNNER 2300 obejmuje modele imageRUNNER 2318 i 2320. Urządzenia będą dostępne w Europie od 1 lutego 2010 r.