Let’s Talk Fashion w Centrum Cybernetyki, czyli polska moda od podszewki

Po co komu staż u Zienia? Czy Ossoliński da radę rozebrać marynarkę? Kiedy PROSTO stanie się popularne jak Adidas? Jak ubierać się u Prady? To tylko niektóre z pytań, z jakimi będą się musieli uporać uczestnicy nowego cyklu warsztatów poświęconych modzie i projektowaniu organizowanego przez Centrum Cybernetyki – „Let’s talk fashion,  czyli polska moda od podszewki”. Interaktywne warsztaty twórców z doświadczeniem z innymi twórcami i odbiorcami rozpoczynają się 19 lutego w CC od spotkania z projektantem mody Maciejem Zieniem.

Projekt „Let’s talk fashion,  czyli polska moda od podszewki” to cykl warsztatów dotyczących mody i jej projektowania. Do ich poprowadzenia Centrum Cybernetyki zaprosiło osoby, które mają na swoim koncie znaczące, często pionierskie dokonania na polskim rynku. Wśród gości są zarowno projektanci jak i animatorzy środowiska związanego z modą, dziennikarze, przedstawiciele biznesu.

„Chodzi nam o dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz o inspirowanie innych do twórczych działań” – tłumaczy ideę pomysłodawczyni przedsięwzięcia Monika Jakubiak,  dyrektor artystyczna Centrum Cybernetyki i projektanta mody, współpracująca m. in. z Grażyną Kulczyk, Tate Britain, Chloe, Hussein Chalayan. „Warsztaty są interaktywne, zakładają prawdziwą wymianę między uczestnikami i twórczą atmosferę, w ktorej mają powstawać pomysły i nowe rozumienie mody. Chcemy zapoczątkować oddolną rewolucję branży modowej, umożliwiać projektantom lepszą sprzedaż i wspierać rozwój mody polskiej”.

Warsztaty są otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych modą – dziennikarzy, studentów, stylistów czy przyszłych projektantów. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w Centrum Cybernetyki – miejscu wspierającym nowe, twórcze projekty oraz wszelkie wydarzenia związane z polską modą i dizajnem.

Cykl „”Let’s talk fashion,  czyli polska moda od podszewki”” rozpocznie się 19 lutego o godzinie 19:00 od warsztatu zatytułowanego „Po co mi staż u Zienia?”, który poprowadzi jeden z najbardziej znanych polskich projektantów, Maciej Zień. Kolejnymi gośćmi będą m. in. Hania Rydlewska (red. nacz. Exclusiv), Krzysztof Stróżyna, Tomasz Ossoliński, Thannah Draper (Carhartt), Basia Metelska (dyrektorka Art and Fashion Festival Stary Browar), Monika Jakubiak. Jednym z warsztatów będzie również case study z udziałem jednego z największych światowych portali zajmujących się modą i nadchodzącymi trendami – WGSN (http://www.wgsn.com/ ) – nazywanego również Bloombergiem przemysłu modowego. Szczegóły na www.cybernetyki222.pl.

Cykl warsztatów zwieńczy polsko-angielska publikacja – album z dokumentacją wszystkich warsztatów, wnioskami i prognozami.
Podczas spotkań zapraszamy do kawiarni w CC zaaranżowanej przez WARSZAWĘ POWIŚLE a po spotkaniu na afterparty w CC.

„Let’s talk fashion,  czyli polska moda od podszewki”” w Centrum Cybernetyki

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu