IGI nagrodzona Srebrnym Laurem za Solaris Center

Irlandzka Grupa Inwestycyjna, inwestor Solaris Center został nagrodzony Srebrnym Laurem Umiejętności i Kompetencji 2009. Organizator, Opolska Izba Gospodarcza na wniosek Prezydent Miasta Opole, Ryszarda Zembaczyńskiego wyróżniła firmę za realizację centrum handlowego Solaris Center (Opole, Plac Kopernika 16) w kategorii Inwestycja Zagraniczna w Polsce. Uroczyste ogłoszenie laureatów odbyło się 7 stycznia 2010 roku podczas jubileuszowej 10 edycji Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji w Filharmonii Opolskiej.

Nagrodę przyjmujemy z wielką wdzięcznością. Cieszymy się, że galeria Solaris Center funkcjonująca od marca 2009 roku już zyskała uznanie opolskiego środowiska, czego dowodem jest przyznanie tak prestiżowej nagrody. Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach – powiedziała Magda Derwisz dyrektor ds. zarządzania centrami handlowymi w Irlandzkiej Grupie Inwestycyjnej.

Kapituła Opolskiej Izby Gospodarczej wyróżniła Irlandzką Grupę Inwestycyjną za realizację nowoczesnego, wielofunkcyjnego obiektu handlowo-rozrywkowego Solaris Center zlokalizowanego w Opolu. Firma została doceniona za:

  • stosowanie i wprowadzanie do Polski najnowocześniejszych technologii planowania, produkcji oraz metod zarządzania zapewniających firmie sukces rynkowy, przy poszanowaniu ochrony środowiska
  • systematyczne inwestowanie w rozwój firmy w Polsce oraz posiadanie realnego programu jej dalszego rozwoju
  • inwestowanie w branże nowe dla polskiego rynku lub przeżywające trudności, zagrożone upadkiem oraz na terenach o szczególnie niskim stopniu zatrudnienia, m.in. na Podlasiu i w Białymstoku
  • twórcze współdziałanie z samorządem terytorialnym i gospodarczym oraz wspólne inwestowanie w infrastrukturę drogową, przyłączy mediów i rozwój infrastruktury towarzyszącej

Laury Umiejętności i Kompetencji w Opolu są największymi regionalnymi nagrodami przy-znawanymi w środowisku gospodarczym. Laureatami zostają menadżerowie, firmy, organizacje i instytucje, które znacząco wyróżniają się na tle gospodarczym, zarówno województwa Opolskiego, jak i całego kraju, a jednocześnie są zdolne do dzielenia się swoim sukcesem poprzez aktywność społeczną i wspieranie inicjatyw lokalnych. Wyróżniane są również wybitne osobistości i autorytety w wielu dziedzi-nach życia, zarówno w Polsce, Europie jak i na świecie, począwszy od nauki i oświaty, poprzez kulturę i sztukę, a skończywszy na życiu publicznym.

Wyróżnienia przyznawane są od 1992 r., kiedy Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach powołała kapitułę przyznającą nagrody. Dziś wręczają je ośrodki w województwach śląskim i opolskim. Kandydatów dla środowiska opolskiego zgłaszają członkowie Opolskiej Kapituły, w której skład wchodzą m. in. przedstawiciele urzędów wojewódzkiego, marszałkowskiego i miasta oraz Opolskiej Izby Gospodarczej. Następnie spośród nich wyłaniają laureatów.

Irlandzka grupa inwestycyjna

Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI) wraz z Irlandzką Grupą Deweloperską (IGD) to grupa inwe-stycyjna z kapitałem irlandzkim prężnie działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych, miesz-kaniowych, biurowych oraz obiektów hotelowych. Łączna wartość realizowanych przez nie transakcji szacowana jest na 1,4 miliard euro.

IGI współpracuje bezpośrednio z działająca na polskim rynku od 2001 r. siostrzaną firmą doradczą Keyinvest – ekspertem w dziedzinie inwestowania i zarządzania nieruchomościami.

Irlandzka Grupa Inwestycyjna, jako deweloper, zaangażowana jest w budowę wielko-powierzchniowych, nowoczesnych komercyjnych obiektów handlowo-usługowych. Solaris Center w Opolu jest pierw-szym zrealizowanym obiektem tego typu. Nad kolejnymi 5 projektami trwają zaawansowane prace. IGI planuje wybudowanie obiektów handlowych w Toruniu (Solaris Center), Łomży (Galeria Łomżyńska),

Białymstoku (Galeria Jagiellońska), Legionowie (Galeria Legionowo) i Oświęcimiu (Galeria Zasole). Otwarcia centrów planowane są w zależności od obiektu na 2011 oraz 2012 rok. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 710 milionów euro.

IGI zarządza też powierzchniami handlowymi w Warszawie. W portfolio inwestycji obsługiwanych przez IGI oraz Keyinvest znajdują się m.in. wysokiej klasy biurowce w Warszawie: Bliski Centrum, Antares oraz Cirrus, które łącznie oferują 30 tys. m kw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem o wartości rynkowej szacowanej na 87 mln euro.

IGI w ramach swojej działalności nie zapomina również o rynku hotelarskim. W maju 2007 roku nabyła zabytkowy hotel „Prezydent” znajdujący się w samym centrum Bielsko-Białej. Obecnie trwają prace reno-wacyjne tego obiektu. IGI planuje także budowę kilku wysokiej klasy hoteli m.in. nad Zalewem Zegrzyńskim oraz Zakopanem-Kościelisku. Wartość tych inwestycji to ponad 220 mln euro.

Działalność Irlandzkiej Grupy Deweloperskiej ukierunkowana jest przede wszystkim na inwestowanie w prestiżowe nieruchomości mieszkaniowe i opiera się na pozyskiwaniu atrakcyjnych lokalizacji i eks-pansji w największych miastach Polski. Do najciekawszych inwestycji w Warszawie należą projekty:

„Rezydencja Wilanowska”, „Rezydencja Królewska” oraz Wieża Apartamentowa „Emerald”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu