Wizz Air przewiózł o 33% więcej pasażerów w 2009 r

Wizz Air, największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej przewiózł w 2009 r. 7,8 miliona pasażerów, o 33% więcej niż rok wcześniej.

Przewoźnik uruchomił swoją jedenastą bazę operacyjną w Pradze, poszerzył flotę samolotów o 7 kolejnych maszyn Airbus A320 oraz uruchomił 40 nowych połączeń. W tej chwili flota Wizz Air składa się z 27 samolotów, a linia oferuje loty na 147 trasach.

Polska jest nieustannie największym rynkiem Wizz Air. W 2009 roku przewoźnik uruchomił 7 nowych połączeń z polskich miast oraz ponownie otworzył letnie trasy do wakacyjnych kurortów. Do bazy w Gdańsku został dodany trzeci samolot. Z usług linii na polskich trasach skorzystało 3,6 miliona pasażerów.

Początek 2010 r. będzie okresem dynamicznego rozwoju Wizz Air. W marcu 2010 r. przewoźnik uruchomi bazę operacyjną we Wrocławiu, będzie to już piąta baza Wizz Air w Polsce. Flota samolotów powiększy się o trzy nowe maszyny, które będą obsługiwać loty z Katowic, Warszawy i Wrocławia. Przewoźnik uruchomi 22 nowe trasy oraz rozpocznie operacje z Łodzi. W 2010 r. Wizz Air przewiezie 4,7 mln osób na trasach z i do Polski, o 30% więcej niż w 2009 r.

“Od kilku lat Wizz Air jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie. W 2010 r. będziemy dalej kontynuować nasz rozwój, otwierać nowe bazy, uruchamiać kolejne tras oraz zwiększać częstotliwości lotów na już istniejących. W tym roku z naszych usług skorzysta 10 milionów pasażerów” – powiedział József Váradi, Prezes Wizz Air.

Aby jak najlepiej spełnić oczekiwania pasażerów i dostarczyć im usługi na najwyższym poziomie po najniższych cenach firma rozpoczyna właśnie swoją tradycyjną Noworoczną Wyprzedaż Biletów. Rezerwacji biletów w promocyjnych cenach można dokonać pomiędzy 7 a 14 stycznia 2010 r. na stronie wizzair.com. Ceny biletów, zawierające podatki i opłaty zaczynają się już od 80 zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu