Seriale Grupy ATM najchętniej oglądane w 2009 przez Polaków

„Ranczo”, „Ojciec Mateusz” oraz „Doręczyciel” produkowane przez Grupę Kapitałową ATM znalazły się w zestawieniu 10. najchętniej oglądanych programów 2009 roku! . Odcinek „Rancza” wyemitowany 22 marca obejrzało niemal 9 mln Polaków. Drugie miejsce zajął pokazany 4 stycznia serial „Ojciec Mateusz” z prawie 8 milionową widownią. Bardzo dobry wynik zanotował również „Doręczyciel”, który w dniu 1 marca przyciągnął przed ekrany 6,47 mln osób. Wśród filmów fabularnych największą liczbę oglądających – 6,99 mln widzów – zgromadziła kinowa wersja „Rancza” – „Ranczo Wilkowyje”, pokazana 26 grudnia 2009 roku . Wszystkie produkcje przygotowane przez Grupę ATM zostały wyemitowane na antenie TVP.

„Od lat staramy się zapewnić naszym odbiorcom najlepszą rozrywkę – w tym celu realizujemy kolejne serie znanych i lubianych produkcji, w tym seriali produkowanych dla TVP, takich jak „Ranczo” czy „Ojciec Mateusz”. Ich wielomilionowa widownia potwierdza, że telewidzowie czekają na nowe przygody Lucy, Kusego i ich przyjaciół oraz księdza Mateusza, który rozwiązuje w Sandomierzu kryminalne zagadki. Mamy nadzieję, że losy ulubionych bohaterów będą także w 2010 roku intrygować i bawić publiczność” – mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes zarządu ATM Grupy.

Sympatię widzów potwierdzają także tegoroczne nominacje w konkursie Telekamery Tele Tygodnia 2010! Do 31 grudnia 2009 widzowie mogli oddawać głosy na serialową opowieść o Lucy i mieszkańcach Wilkowyj oraz przygody księdza detektywa. Wyniki wyborów telewidzów zostaną ogłoszone już 25 stycznia 2010. Obie produkcje powrócą do ramówki „Jedynki” z nowymi odcinkami w 2010 roku.

W nurt seriali obyczajowych – tak lubianych przez odbiorców – wpisuje się także kolejna produkcja Grupy ATM – „Siostry”. Opowiada on o losach pięciu nieco zwariowanych zakonnic. 17 października 2009, na antenie TVP 1 wyemitowano premierowy odcinek tej produkcji, która – według danych AGB Media Research – przyciągnęła przed ekrany telewizorów 3,8 mln widzów, zapewniając stacji oglądalność na poziomie 34%, a tym samym pierwsze miejsce w popołudniowym paśmie.

Serial „Ranczo” (Studio A) produkowany na zlecenie TVP. Od 2006 roku ma swoich wiernych fanów. Tytułowe ranczo to stary dworek na wsi na Podlasiu, który dziedziczy Lucy, młoda Amerykanka polskiego pochodzenia. Reżyserem serialu komediowego jest Wojciech Adamczyk, a w rolach głównych zobaczyć można: Cezarego Żaka, Ilonę Ostrowską, Pawła Królikowskiego czy Piotra Pręgowskiego.

„Ojciec Mateusz” (Baltmedia) to serial realizowany w oparciu o kultowy włoski format „Don Matteo”, który zachwycił widzów już od pierwszego odcinka. Opowiada o przygodach księdza, który po powrocie z misji na Białorusi zostaje skierowany do pracy w małej parafii. Jako proboszcz – wspólnie z zaprzyjaźnionym policjantem – rozwiązuje zagadki kryminalne oraz niesie pomoc swoim parafianom, a także wszystkim potrzebującym. Pierwsza seria produkcji okazała się hitem ramówki TVP 1 z przełomu 2008 i 2009 roku. Średnia widownia wyniosła 6,65 mln osób, przy udziale w rynku na poziomie 45,48% w grupie 4+ i 38,31% w grupie 16-49.

„Doręczyciel” (Studio A) opowiada o dorosłym, lekko upośledzonym Janku Kaniewskim, który całe swoje dotychczasowe życie spędził pod opieką matki. Po jej śmierci nagle wkroczył w nieznany mu dotąd świat. W niedzielne popołudnie 1 marca 2009 „Doręczyciela” obejrzało 6,5 mln osób przy ponad 47% udziałach w rynku. Reżyserem serialu z Arturem Barcisiem w roli tytułowej jest Maciej Wojtyszka.

„Siostry” (Profilm) to pierwsza polska produkcja, która w humorystyczny sposób opisuje losy sióstr zakonnych. Opowiada historię pięciu kobiet, które pod habitem skrywają różne uczucia, ale bezustannie chcą pomagać innym, co powoduje, że często wpadają w tarapaty.

Więcej informacji o serialach dostępnych jest na stronach internetowych: www.tvp.pl/seriale/komediowe/ranczo, http://www.tvp.pl/seriale/sensacyjne/ojciec-mateusz, http://www.tvp.pl/seriale/obyczajowe/doreczyciel oraz http://www.tvp.pl/seriale/obyczajowe/siostry.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu