Quest Software przejął firmę PacketTrap Networks

Quest Software przejął w grudniu 2009 r. PacketTrap Networks – producenta oprogramowania do zarządzania siecią i aplikacjami. Z rozwiązań sieciowych PacketTrap korzysta obecnie ponad 80 tysięcy użytkowników korporacyjnych w ponad 100 krajach. W najbliższych miesiącach firmy będą wspólnie opracowywać plany połączenia oferty produktowej.

PacketTrap Networks jest czołowym dostawcą rozwiązań do zarządzania, diagnostyki i monitorowania sieciami, przeznaczonych dla przedsiębiorstw oraz firm świadczących usługi Managed Services. Firma produkuje oprogramowanie, które rozwiązuje problemy związane z efektywnym zarządzaniem infrastrukturą IT, m.in. w takich obszarach jak analiza ruchu w sieci, zarządzanie środowiskiem Cloud Computing, VoIP i wirtualizacja.

Najbardziej znane produkty PacketTrap to:

  1. – PacketTrap MSP (Managed Service Provider) to specjalnie stworzona platforma dla profesjonalistów IT do zdalnego monitorowania i zarządzania serwerami, desktopami, laptopami, routerami, hubami, switchami oraz ruchem nawet w bardzo rozbudowanych sieciach klientów;
  2. – PacketTrap Perspective – kompleksowe rozwiązanie dla użytkowników końcowych w departamentach IT do zarządzania siecią i monitorowania aplikacji;
  3. – PacketTrap pt360 Tool Suite PRO – oferowany bezpłatnie pakiet wielu zintegrowanych narzędzi przeznaczonych do monitorowania i zarządzania siecią w czasie rzeczywistym, dostępnych w jednym interfejsie.

Przejęcie PacketTrap pozwoli poszerzyć aktualną ofertę produktów Quest Software o rozwiązania do zarządzania siecią. Ponadto połączenie czołowej pozycji Quest Software na rynku narzędzi do zarządzania infrastrukturą IT z innowacyjnymi rozwiązaniami sieciowymi PacketTrap dostarczy korzyści klientom obu firm.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu