Od acctusa do Plaut – zmiana nazwy wieńczy fuzję

acctus wraca w styczniu 2010 r. do nazwy Plaut, znanej wcześniej i dobrze kojarzonej na polskim rynku. Plaut Consulting Polska będzie dalej oferować usługi implementacji rozwiązań wspierających zarządzanie oraz wykorzysta swoje doświadczenia w zakresie wdrażania, rozwoju i utrzymania systemów SAP.

Od 11.01.2010 r. acctus Consulting Austria GmbH, zajmujący się doradztwem biznesowym i informatycznym, a także wszystkie jego oddziały w południowej i wschodniej Europie będą działać pod nazwą Plaut. Zmiana jest konsekwencją trwającej od początku 2007 r. fuzji firm acctus oraz Plaut Aktiengesellschaft. Dzięki niej prestiżowa nazwa Plaut wróci na europejskie rynki.

acctus Consulting Austria GmbH został założony w 2004 r. przez pracowników firmy Plaut, Johanna Grafla, Alfreda Hofmanna i Leopolda Stehra. W następnych latach acctus szybko ustabilizował swoją pozycję w Austrii i z sukcesem kontynuował ekspansję na nowe rynki Polski, Rumunii i Republiki Czeskiej. W 2007 r. firmy acctus i Plaut pomyślnie zapoczątkowały fuzję. Od stycznia 2010 r. acctus oficjalnie używa nazwy Plaut – to strategiczny krok w kierunku stabilizacji marki w przyszłości.

Sukces ma nowe imię: actus staje się Plaut

– Dzięki stałej obecności Plaut na rynku, teraz – już jako połączone firmy (Grupa Plaut), będziemy mogli go wspólnie bardziej efektywnie penetrować.  Bardzo cieszę się, że oddziały w Europie Centralnej i Austrii będą działać pod wspólną nazwą Plaut – mówi CEO Mag. Johann Grafl. – Zarówno usługi konsultingu, jak i rozwiązania prekonfigurowane będą teraz oferowane wyłącznie pod marką Plaut.  Acctus Consultimg, już pod nową nazwą, będzie kontynuować rozwój w Europie Wschodniej od 2010 roku jako część grupy Plaut.

– Działania grupy Plaut koncentrują się na tym, aby być jak najlepszym partnerem dla naszych klientów. Nasze wieloletnie doświadczenie, a także międzynarodowe i lokalne kompetecje pozwalają naszym klientom osiągnąć zamierzone cele biznesowe – zapewnia Joachim Krzywik, prezes zarządu Plaut Consulting Polska.

Firma Plaut działała na polskim rynku kilka lat  i w tym czasie zdobyła bardzo dobrą opinię i zaufanie klientów. – Była dobrze postrzegana, kojarzona jako sumienny, kompetentny dostawca usług – wyjaśnia Joanna Osińska, wiceprezes zarządu Plaut Consulting Polska. – Mam nadzieję, że przywrócenie nazwy Plaut przyczyni się do jeszcze większych sukcesów i umocnienia marki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu