Motorola prezentuje BACKFLIP z aplikacją MOTOBLUR

Telefon BACKFLIP™ zmienia przyzwyczajenia i obecne standardy komunikacji. Klawiatura otwierająca się w unikalny sposób oraz technologia BACKTRACK™, sprawiają, że korzystanie z aplikacji MOTOBLUR™ stało się jeszcze szybsze i wygodniejsze.

Motorola Inc. (NYSE: MOT) ogłosiła światową premierę telefonu BACKFLIP – najnowszego modelu działającego na bazie systemu Android™. Dzięki aplikacji MOTOBLUR™ nowe urządzenie Motoroli łączy w sobie możliwości personalizacji i natychmiastowego dostępu do serwisów społecznościowych z wielofunkcyjnością smartfona. Nietypowo otwierający się ekran  pozwala w pełni  cieszyć się multimediami m.in. filmami, muzyką czy zdjęciami. Pełna klawiatura QWERTY zapewnia łatwy dostęp do e-maili, newsów lub wiadomości z serwisów takich jak Twitter czy Flickr.

„Odkąd wprowadziliśmy nasz pierwszy telefon z aplikacją MOTOBLUR™, skupiliśmy się na rozszerzeniu oferty urządzeń opartych na systemie Android oraz na prezentowaniu ich naszym partnerom na całym świecie” – powiedziała Joanna Lewandowska odpowiedzialna za strategię sprzedaży telefonów komórkowych Motoroli w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. „Dzięki unikatowemu wzornictwu łączącemu funkcje socjalne i wielozadaniowość, BACKFLIP™ maksymalizuje wielofunkcyjny potencjał aplikacji MOTOBLUR™” – dodała.

Wygoda użytkowania

Korzystanie z wielu aplikacji jednocześnie nigdy nie było prostsze. Telefon BACKFLIP™ wyposażony został w obracaną klawiaturę QWERTY oraz 3.1-calowy ekran dotykowy, co umożliwia wygodniejsze korzystanie z urządzenia. Szybka nawigacja oraz intuicyjne menu są dostępne dzięki unikalnym cechom BACKTRACK™. Na tylnej stronie ekranu został umieszczony dotykowy panel nawigacyjny, który umożliwia przeglądanie stron internetowych, tekstów, czy e-maili bez konieczności dotykania i zasłaniania części ekranu palcem. Zyskujemy w ten sposób lepsze pole widoczności ekranu.

Bliżej ludzi

BACKFLIP™ wyposażono w MOTOBLUR™, pierwsze na świecie rozwiązanie wykorzystujące platformę Android, służące do synchronizowania m.in. kontaktów, e-maili czy zdjęć z serwisów społecznościowych i automatycznego wyświetlania ich na ekranie urządzenia. Aplikacja pozwala na łatwe korzystanie z takich źródeł jak Facebook®, MySpace, Twitter, Gmail™, osobista poczta e-mail czy LastFM, dzięki czemu organizacja czasu jest bardzo prosta.

Ochrona zawartości

Dodatkowo MOTOBLUR™ zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo danych umieszczonych w urządzeniu na wypadek jego zgubienia czy kradzieży. Wszystkie kontakty, wiadomości są zabezpieczane na specjalnym serwerze. Utraconą komórkę można odnaleźć poprzez wmontowany GPS, który pokazuje lokalizację urządzenia na dedykowanym portalu. Istnieje również możliwość zdalnego wymazania informacji z utraconego telefonu poprzez stronę internetową. Dostęp do portalu jest chroniony hasłem.

Podstawowe MOTOcechy:
·    Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,1 cala,
·    Pełna klawiatura QWERTY,
·    Obsługa multi-touch,
·    Aparat fotograficzny 5 mpix z auto focusem oraz lampą błyskową LED,
·    Technologia CrystalTalk™, zapewniająca dobrą jakość rozmowy nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Dodatkowe cechy i aplikacje:
·    Przeglądarka internetowa, obsługująca standardy 3G i łącze Wi-Fi
·    Dostęp do Android Market™ oferującym ponad 16 000 aplikacji i widgetów
·    Nawigacja AGPS,
·    Łączność Bluetooth®

Dostępność

BACKFLIP™ z aplikacją MOTOBLUR™ będzie dostępny w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Europie i Azji w pierwszym kwartale 2010 r. Więcej informacji o telefonie Motorola BACKFLIPÔ znajduje się na stronie www.motorola.com/backflip

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu