ArchiDoc przekształcony w Spółkę Akcyjną

Firma ArchiDoc – lider rozwiązań outsourcingowych w dziedzinie zarządzania dokumentami – została przekształcona w Spółkę Akcyjną. Jest to kolejny krok w stronę upublicznienia akcji Spółki. Szczegółowe decyzje związane z wejściem na giełdę, Zarząd firmy podejmie w 2010 roku.

ArchiDoc chce utrzymać wiodącą pozycję w swoim sektorze, a także pozostać wiarygodnym partnerem dla klientów korporacyjnych, oferując im kompleksowe i konkurencyjne usługi w zakresie outsourcingu zarządzania dokumentami.

„Zmiana formy prawnej ma na celu zwiększenie wiarygodności spółki i umocnienie jej wizerunku jako solidnego oraz godnego zaufania partnera biznesowego. W tym celu w 2008 roku ArchiDoc podniósł kapitał zakładowy do kwoty 4 mln zł. Dla dalszego dynamicznego rozwoju niezbędne jest pozyskanie środków inwestycyjnych, dlatego rozważamy decyzję o wejściu ArchiDoc na giełdę” – mówi Konrad Rochalski, Prezes Zarządu ArchiDoc.

Obecnie spółka, będąca niegdyś małym lokalnym archiwum, zatrudnia niemal 500 pracowników, dysponuje blisko 400 stanowiskami obsługi, skanuje do 160 tys. dokumentów na dobę, przechowuje 130 mln stron akt w formie elektronicznej oraz 150 000 metrów bieżących dokumentów papierowych. ArchiDoc obsługuje ponad 280 klientów, m.in. z branży telekomunikacyjnej, finansowej, ubezpieczeniowej i energetycznej. W 2008 roku przychody firmy wyniosły 44 mln zł. Długoletnie doświadczenie, najwyższe standardy jakościowe oraz otwarcie na innowacyjne technologie zapewniły ArchiDoc pozycję lidera rynku.

W 2006 roku spółka za usługę zarządzania korespondencją została wyróżniona Godłem „Teraz Polska”, natomiast w 2008 roku znalazła się w gronie 10 najlepszych firm outsourcingowych w Polsce, uzyskując tytuł „Rzetelny Outsourcer Roku 2008”. W lutym 2009 roku ArchiDoc już po raz drugi został laureatem konkursu „Jakość Roku 2008” organizowanego przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przy współpracy z „Gazetą Prawną” oraz zdobył złoty „Laur Klienta 2009” w kategorii zarządzanie dokumentami. ArchiDoc uzyskał także tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play” oraz wyróżnienie w trzeciej edycji rankingu „Diamenty Forbes’a”. W grudniu 2009 spółka znalazła się w rankingu „Gazele Biznesu” organizowanym przez dziennik Puls Biznesu

ArchiDoc jest jednym z założycieli fundacji Instytut Outsourcingu, skupiającej ekspertów świadczących usługi z tego obszaru.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu