Wektor dla firmy SES Astra i TP za projekt internetu szerokopasmowego przez satelitę

Dziś Konfederacja Pracodawców Polskich wręczyła prestiżową nagrodę WEKTOR 2009 firmom SES ASTRA i TP SA za uruchomienie innowacyjnego projektu ASTRA2Connect – internetu szerokopasmowego przez satelitę jako skutecznego sposobu na likwidację „białych plam” na polskiej mapie dostępu do internetu. WEKTORY 2009 zostały wręczone podczas dorocznego Balu Pracodawców, który odbył się w Hotelu Hilton w Warszawie.

Telekomunikacja Polska we współpracy z partnerem technologicznym SES Astra uruchomiła we wrześniu 2009 roku usługę satelitarnego dostępu do internetu. Projekt ten umożliwił każdemu mieszkańcowi Polski, niezależnie od miejsca zamieszkania, dostęp do usług internetowych.

– WEKTOR jest bardzo ważnym wyróżnieniem naszej pracy i rozwiązań, które oferujemy. ASTRA2Connect to usługa kierowana przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy już prowadzą lub dopiero zaczynają swoją działalność gospodarczą i nie mają dostępu do naziemnego, szerokopasmowego Internetu. Tym bardziej cieszy mnie nagroda od organizacji, która reprezentuje naszych klientów – powiedział Krzysztof Surgowt, prezes polskiego oddziału Astry, odbierając nagrodę w imieniu Ferdinanda Kaysera, prezesa SES Astra.

Innowacyjna technologia satelitarna ASTRA2Connect, dostępna już w 14 krajach europejskich, to oferta niezawodnego, szerokopasmowego dostępu do internetu za stałą cenę. Specjalnie zaprojektowany zestaw satelitarny został tak przygotowany, by klient w łatwy sposób mógł go zainstalować i podłączyć do komputera. W zestawie znajduje się: antena satelitarna, modem, konwerter oraz urządzenie wspomagające samodzielną instalację Point&Play.

Na terenie Polski z ramienia SES Astra działa Spółka Astra CEE. Firma ma w obszarze swojego działania kraje takie jak: Polska, Czechy, Węgry, Słowacja, Chorwacja i Słowenia. Astra działa na polskim rynku już od ponad 10 lat i angażuje się w kluczowe projekty dla Polski, m.in. jest strategicznym partnerem TVP SA przy tworzeniu satelitarnej platformy cyfrowej TVP. Projekt ten został uhonorowany nagrodą „Najlepszy Partner w Biznesie 2009” w kategorii „Projekt strategiczny” przez magazyn „Home&Market”.

Konfederacja Pracodawców Polskich co roku przyznaje WEKTORY osobom, które swoją działalnością, w różnych dziedzinach gospodarki mogą być wzorem dla innych, wytyczają godne naśladowania kierunki postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. WEKTORY przyznawane są także za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu