MSI wprowadza na rynek pierwszy netbook z systemem Novell SUSE Moblin

Firmy MSI i Novell zapowiedziały rychłą dostępność (luty br.) netbooka MSI U135 z fabrycznie zainstalowanym systemem SUSE Moblin. Będzie to pierwszy na rynku netbook oparty na procesorze Intel Atom objęty pełnym wsparciem system Moblin w niedawno udostępnionej wersji 2.1. Oferta firm MSI i Novell stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na lekkie i mobilne komputery przenośne typu netbook.

Netbook MSI U135 został skonstruowany z myślą zarówno o konsumentach, jak i nabywcach korporacyjnych. Zapewnia komfort korzystania z bogatych treści i aplikacji internetowych dzięki zintegrowanym funkcjom obsługi poczty elektronicznej, multimediów i przeglądania witryn internetowych. Netbook wykorzystuje najnowsze innowacje stworzone przez społeczność open source w połączeniu z rozwiązaniami firm Novell i Intel, zapewniając użytkownikom możliwość pracy niemal przez cały dzień dzięki pojemnemu akumulatorowi i niskiemu zużyciu energii.

Celem projektu Moblin, którego gospodarzem jest Linux Foundation, jest rozwijanie specjalnej wersji systemu operacyjnego Linux opartego na otwartym dostępie do kodu źródłowego. Zapewnia on użytkownikom urządzeń z procesorem Intel Atom (komputery kieszonkowe, komputery typu netbook i nettop, samochodowe systemy informacyjno-rozrywkowy, tzw. IVI – in-vehicle infotainmen) lub systemów wbudowanych – możliwości korzystania z bogatych treści internetowych i multimediów. Więcej informacji o projekcie Moblin można znaleźć pod adresem www.moblin.org.

„Projekt Moblin ma wszelkie szanse stać się szeroko dostępną, powszechnie wykorzystywaną platformą informatyczną” – mówi Ram Peddibhotla, Open Source Business Director w Intel Software and Services Group. „Wspólnie z firmą Novell dokonaliśmy optymalizacji obecnej wersji Moblin 2.1 z przeznaczeniem dla komputerów typu netbook. Z satysfakcją obserwujemy, jak firmy takie jak MSI i Novell przyczyniają się do rozwoju tej technologii i popularyzują ją wśród klientów, zapewniając im pełną pomoc techniczną.”

Netbook MSI U135 z systemem SUSE Moblin będzie powszechnie dostępny dla klientów w lutym bieżącego roku. Więcej informacji o systemie SUSE Moblin firmy Novell można znaleźć pod adresem www.novell.com/moblin. Więcej informacji o technologiach opartych na systemie Moblin można znaleźć pod adresem www.moblinzone.com .

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu