Platforma druku Canon imageRUNNER ADVANCE nagrodzona przez instytut BLI

Buyers Laboratory Inc. wyróżnił wprowadzoną niedawno platformę druku Canon imageRUNNER ADVANCE za łatwość obsługi, wydajne funkcje skanowania i znaczne ułatwienia w obszarze obiegu dokumentów

Firma Canon Europe została uhonorowana przez instytut badawczy Buyers Laboratory Inc. (BLI) dwoma nagrodami „Outstanding Achievement Awards” za wprowadzoną niedawno platformę druku Canon imageRUNNER ADVANCE.

BLI, wiodąca niezależna organizacja badawcza docenia najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania na rynku, przyznając im sezonowe nagrody „Fall 2009 Outstanding Achievement Awards”. Platforma Canon imageRUNNER ADVANCE została nagrodzona za „łatwość obsługi” i „nadzwyczajne możliwości w zakresie skanowania”.

„Proces konwersji fizycznych dokumentów do postaci cyfrowej nigdy nie był szybszy i prostszy niż przy użyciu platformy imageRUNNER ADVANCE. Konwergencja dokumentów papierowych i elektronicznych pozostaje bardzo ważnym zadaniem w firmach, a Canon, wprowadzając platformę imageRUNNER ADVANCE, podniósł poprzeczkę w zakresie skanowania” – powiedział David Sweetnam, kierownik ds. badań i laboratorium w BLI w Europie.

W skład nowej platformy zaawansowanych drukarek wielofunkcyjnych firmy Canon wchodzą modele imageRUNNER ADVANCE C5000 (30/35/45/51 str/m), C7000 (55/65 str/m) i C9000 PRO do średnionakładowego druku produkcyjnego (60/70 str/m). W porównaniu do poprzedniej platformy (iR) w nowych urządzeniach zastosowano szereg ulepszeń. W procesie projektowania uwzględniono uwagi klientów i partnerów. Nowe modele spełniają rosnące oczekiwania współczesnych firm, oferując wyższą wydajność i bezpieczeństwo, redukcję kosztów oraz mniejszy wpływ na środowisko.

Laboratorium BLI doceniło platformę Canon imageRUNNER ADVANCE za jej użyteczność, w szczególności za fakt, że jej użytkownicy mogą zapisywać swoje własne procedury i procesy, w tym wszystkie ustawienia i miejsca docelowe, przypisując je do jednego przycisku. Nowe menu QuickMenu znacznie upraszcza obsługę, gdyż własne ustawienia obiegu pracy są połączone z kontem użytkownika, a dostęp do nich możliwy jest z panelu sterowania. BLI uznało także, że sam panel jest bardziej intuicyjny niż kiedykolwiek wcześniej, w znacznej mierze dzięki zastosowaniu dużego ekranu dotykowego.

Urządzenia Canon imageRUNNER ADVANCE zostały także docenione za szereg nowych funkcji skanujących. Dzięki nim skanowanie papierowych dokumentów przebiega szybko, a elektroniczne kopie mogą trafiać do wielu różnych miejsc. Wprowadzenie dodatkowych formatów plików, takich jak Adobe® PDF, Office Open XML czy Reader Extensions, umożliwia bezproblemową pracę z fizycznymi dokumentami, ich oznaczanie, dodawanie notatek i komentarzy oraz zapisywanie z myślą o długoterminowej archiwizacji.

„Dokumenty to kluczowy element każdej firmy. Przetwarzanie ich w wersji papierowej bądź elektronicznej jest naturalnym elementem pracy w biurze. Canon imageRUNNER ADVANCE automatyzuje procesy intensywnie wykorzystujące dokumenty dzięki wydajnym funkcjom skanowania oraz przyjaznemu interfejsowi użytkownika. Przyczynia się w ten sposób do wzrostu produktywności pracowników” – powiedział Paul Rowntree, dyrektor ds. marketingu w Canon Europe.

Raporty z testów są w przygotowaniu i będą dostępne na żądanie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu