Nowa łazienka na Nowy Rok

Tagi:

Nowy Rok, nowe postanowienia i zmiany, zmiany, zmiany… Obiecujemy je sobie w wielu aspektach, począwszy od własnego postępowania, skończywszy na przemeblowaniu przestrzeni życiowej. A wszystko po to, aby żyć i czuć się lepiej, z korzyścią dla siebie i innych.

Oczywiście najkorzystniej jest zacząć od siebie, jednak zaraz potem warto skupić się na zmianach    w pomieszczeniu, w którym spędzamy każdego dnia dużo czasu. Rano przygotowujemy się w nim na długi dzień, by wieczorem zmyć go z siebie i wyszykować do snu. Zastanów się, czy również twoja łazienka potrzebuje noworocznej odmiany tak samo jak ty? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, kolejnym etapem jest wybór stylu, jaki chcesz jej nadać. Często wystarczy jedynie odświeżyć ten istniejący, jednak może warto podjąć decyzję    o całkowitej odmianie? W końcu nowy rok, nowe postanowienia…. i łazienkowe katharsis!

Już od pewnego czasu w stylistyce łazienkowej dominują cztery style:

  1. Klasyczny – dla tradycjonalistów
  2. Nowoczesny i energetyczny – dla minimalistycznych estetów chcących zaszaleć
  3. Biżuteryjny glamour – dla osób z zacięciem designerskim
  4. Naturalny – dla osób żyjących eko.

Zastanów się, który styl najlepiej pasuje do twojej osobowości. Jeśli jesteś przekonany co do tej kwestii, możesz od razu przejść do punktu, który jest mu poświęcony.

Styl klasyczny

zd1Tradycjonalistów zadowalają neutralne i bezpieczne (tzn. nie wychodzące z mody) zestawienia kolorystyczne. Dodatkowe motywy ozdobne biorą pod uwagę tylko opcjonalnie, a jeśli, to oczywiście klasyczne. Godną uwagi propozycją dla dekoracyjnego konserwatysty może się okazać klasyka inspirowana włoskim słońcem, piaskiem plaż, romantycznymi zdobieniami. Taka jest właśnie kolekcja Liguria marki Ceramstic. Płytki ścienne i podłogowe serii, ozdobione klasycznym rysunkiem trawertynu, występują w wersji beżowo-kremowej oraz w odcieniu kasztanowym. Elegancką ozdobę serii stanowią sztukateryjne listwy i inserta: z motywem przesypujących się warstw piasku – dla rozważnych oraz z deseniem róż – dla romantycznych. Stylowa elegancja we włoskim stylu, molto classico!

Styl nowoczesny i energetyczny

zd2Jesteś minimalistą, który potrzebuje estetycznych wizualnych bodźców, aby dobrze rozpocząć dzień? W takim razie nowoczesna i świeża stylistyka przełamana ciekawym motywem wyjdzie naprzeciw twoim oczekiwaniom. Wszystkie te elementy znaleźć można w kolekcji Energy firmy Ceramstic. Zawiera ona dwie aranżacje: beżowo-srebrzystą dedykowaną futurystycznym minimalistom, a także liliowo-białą skierowaną do osób kochających romantyzm we wszystkich odmianach. Pierwsza propozycja jest monochromatyczna, a jej ozdobą są srebrzyste fraktale, ciągnące się w nieskończoność dynamiczne struktury. Takie dekory nadadzą kosmiczną pointę minimalistycznej łazience.

zd3Natomiast śledząca trendy nowoczesna księżniczka wybierze do swojego salonu kąpielowego ceramikę z soczystym motywem abstrakcji w różnych odcieniach fioletu przełamanego bielą.

Dodatkowym urozmaiceniem drugiej, energetycznej aranżacji może być mozaika w jasnych odcieniach różu. Kąpiel z solą różaną będzie „kropką nad i” takiej łazienki w stylu fusion. Do kąpieli w aranżacji fraktalowej zaleca się raczej sól o zapachu wanilii – będzie dodatkowym niekończącym się zastrzykiem energii i kosmicznych doznań. A zatem – zaszalej!


Styl biżuteryjny glamour

zd4Karnawał trwa. Dlaczego nie miałby trwać cały rok? Zaszalejmy w łazience i dodajmy jej wysmakowanego, designerskiego powabu. Pomóc w tym może kolekcja Onyx. Szkliwiona glazura serii dostępna jest w dwóch zestawieniach kolorystycznych do wyboru: beżowo-brązowym oraz beżowo-grafitowym. Płytki (ścienne – błyszczące a podłogowe – matowe) są przystosowane do układania „bezfugowego”, jednak w naszej strefie klimatycznej zaleca się minimalne użycie fugi. Efekt gładkiej tafli i tak będzie idealny, jeśli ten zabieg zostanie przeprowadzony z należytą starannością.

A takiej wymaga kolekcja czerpiąca nazwę i motyw przewodni dekoru z cesarskiego kamienia – onyksu. Ot, łazienkowy karnawał w wybitnie królewskim stylu!

Styl naturalny

zd5Obecnie kto jest eko, ten jest trendy. Wszystko wskazuje na to, że moda na styl ekologiczny nie skończy się szybko. I oby trwała jak najdłużej, gdyż przynosi same korzyści – nie tylko pozytywnie wpływa na samopoczucie osób śledzących trendy, ale także służy środowisku naturalnemu, gdyż stopniowo ogarnia wszystkie dziedziny naszego życia. Jeśli i ty chcesz być eko i eksponować to nie tylko eko-torbą na zakupy, ale także swoją łazienką, kolekcja Elements marki Ceramstic powinna wpasować się w twoje gusta i oczekiwania. Płytki ceramiczne serii występują w dwóch gamach kolorystycznych. Pierwsza łączy ciemnomiodowy brąz z odcieniem pergaminu beżem. Druga, nieco jaśniejsza, komponuje khaki z tytoniowym beżem. Ciemniejszemu zestawieniu kolorystycznemu dedykowany jest trójelementowy dekor z motywem kwitnącej wiśni Elements Sakura, natomiast jaśniejszą wersję z serii zdobi dekor z motywem magnolii Elements Blossom. Płytki dekoracyjne odróżniać się mogą od pozostałych za sprawą ram z cienkich listew Charm, dostępnych we wszystkich barwach występujących w kolekcji. Ostateczny efekt to łazienka w stylu eko-zen z orientalizującym, wysmakowanym dopełnieniem. Aranżacja polecana również zapalonym podróżnikom, których pamiątki z wojaży nadadzą łazience niepowtarzalnego wyrazu.

Podjąłeś już decyzję? Nie zapominaj, że Nowy Rok to przecież najlepszy czas na odmianę. Cudownie, gdy ta zmiana dopasuje się do twoich noworocznych postanowień i stylu życia.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu