Dakar 2010: Awans teamu TTC o 11 miejsc po drugim etapie

Zespół Toyota Terratrek Competition ukończył odcinek z Cordoby do La Rioja na 78 miejscu i zajmuje obecnie 76 pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu. Dziś duet Sachanbiński – Rabiega jedzie 441-kilometrową trasą z La Rioja do Fiambala.

Starty w dniu 3 stycznia odbywały się w ulewnym deszczu. Odcinek specjalny prowadził przez góry w trudnych warunkach atmosferycznych i w terenie wymagającym dużej uwagi i sprawności od kierowców: duża ilość luźnych kamieni, dziury na trasie, błoto, długi i stromy zjazd na OS.

– Wczorajszy odcinek był bardzo techniczny – podkreślał Aleksander Sachanbiński, kierowca TTC, tuż przed startem do trzeciego etapu. – Złe warunki atmosferyczne w regionie Cordoby zapewniły odpowiednią dawkę adrenaliny: śliska ziemia, błoto, kamienie i ostry zjazd w górach na OS-ie – wreszcie poczuliśmy, że jesteśmy na Dakarze. Na trasie trzeba było unikać forsownej jazdy. Jestem jednak zdania, że do tej pory Dakar nie jest tak trudny jak Silk Way we wrześniu ub. roku. Znacznie krótsze odcinki niż na Silku, mniej pyłu czy kolein w trasie. Dwa pierwsze dni Dakaru to jednak tylko zapowiedź atrakcji w dniach następnych. Czeka nas przeprawa przez Andy i Atakama.

Trzeci etap maratonu z La Rioja do Fiambala liczy 441 km, z bardzo technicznym odcinkiem specjalnym o długości 182 km, fragmentami przebiegającym przez piaszczystą pustynię (ok. 30 km).

– Nasza strategia jazdy sprawdza się: jedziemy swoje, ale bez forsowania, dostosowując prędkość naszego Land Cruisera do warunków na trasie – mówi Arkadiusz Rabiega, pilot w teamie Toyota Terratrek Competition. – Potwierdzeniem słuszności naszej taktyki jest awans o 11 pozycji w klasyfikacji generalnej.

O Toyota Terratrek Competition:

Team rajdowy TTC tworzą: Aleksander Sachanbiński – kierowca rajdowy i twórca zespołu, uczestnik m.in. Dakar 2009, Italian Baja 2009, Baja Hungaria 2009, Silk Way Rally, Baja Portalegre 2009, Baja Espana 2009, Erg Oriental 2008, rajdów Drezno-Wrocław 2007 i 2008, Cross Country Rally – Vsetin 2007, Baja Slovakia 2007, oraz doświadczony pilot Arkadiusz Rabiega, uczestnik Dakar 2009, Italian Baja 2009, Baja Hungaria 2009, Silk Way Rally, Baja Portalegre 2009 i Baja Espana 2009, pilot w zawodach Erg Oriental 2008, Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2007 i 2008 (gdzie zdobył dwukrotnie tytuł mistrza w klasie O2), ,. Załogę wspomagają mechanicy: Arkadiusz Święcicki (specjalista elektryk i znawca silników) oraz Rafał Matyszkiewicz (który odpowiada za zawieszenie, systemy hamulcowe i paliwowe). Członkiem TCC jest również Piotr Domański, team manager odpowiadający za logistykę i kontakty z organizatorami rajdów oraz kierowca ciężarówki serwisowej

Duet Sachanbiński – Rabiega jeździ Toyotą Land Cruiserem KDJ 120, dostosowanym do specyfikacji rajdów maratońskich i pustynnych przez Toyota France Competition. Mechanicy towarzyszą rajdowcom w nowocześnie wyposażonej ciężarówce serwisowej MAN TGM 13-280 4X4.

W 2009 r. team TTC odniósł duży sukces, zajmując 4 pozycję w zestawieniu Pucharu Europy FIA. Duet Sachanbiński – Rabiega startował w br. w kilku zawodach terenowych, m.in.: Italian Baja, Baja España Aragon, Baja Portalegre.

We wrześniu br. załoga Toyoty Terratrek Competition wystartowała w należącym do Dakar Series rajdzie Silk Way Rally (Tatarstan, Kazachstan, Turkmenistan). TTC był jedynym teamem z Polski biorącym udział w tym prestiżowym maratonie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu