British Airways i Amadeus kontynuują długoterminową współpracę

Amadeus, światowy lider w dziedzinie rozwiązań technologicznych i dystrybucyjnych dla branży turystycznej, oraz British Airways, największy w Wielkiej Brytanii międzynarodowy przewoźnik lotniczy, poinformowały o przedłużeniu o trzy lata, do roku 2013, umowy dotyczącej udostępniania full content. Umowa gwarantuje użytkownikom systemu Amadeus na całym świecie dostęp do pełnych danych publikowanych przez linie, zapewniając taki sam zakres cen biletów, jak na witrynie internetowej British Airways.

John Mornement, szef działu sprzedaży i dystrybucji British Airways, powiedział:

– System Amadeus to ważny, cieszący się zaufaniem kanał sprzedaży. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że przedłużona umowa będzie w dalszym ciągu zapewniać agencjom korzystającym z systemu Amadeus dostęp do naszych cenników, co wpłynie na obniżenie ponoszonych przez nas kosztów dystrybucji.

Pełny zakres danych publikowanych przez British Airways za pośrednictwem systemu Amadeus, takich jak ceny, rozkłady lotów lub informacje o zasobach będzie taki sam, jak udostępniany za pośrednictwem dowolnego kanału bezpośredniego czy pośredniego, dystrybutora czy witryny internetowej. Użytkownicy systemu Amadeus mogą dokonywać rezerwacji lotów czy zasobów udostępnianych przez linie za pośrednictwem jej wewnętrznego systemu rezerwacji oraz witryny internetowej dla konsumentów, a także za pośrednictwem witryn partnerów. Poziomy opt-in w Wielkiej Brytanii i Irlandii, ustalone z firmą Amadeus w roku 2007, pozostaną niezmienione.

– Cieszymy się, że możemy zapewniać stabilność na rynku dystrybucji usług turystycznych. Amadeus stara się oferować swym partnerom z biur podróży najszerszy zakres zintegrowanych treści. Nasi klienci od dawna twierdzą, że dostęp do pełnych danych jest dla nich sprawą najważniejszą – mówi Ian Wheeler, wiceprezes firmy Amadeus ds. marketingu i dystrybucji. – Umowy o udostępnianiu pełnych danych z przewoźnikami takimi jak British Airways są istotnym elementem naszej misji – zapewniają klientom stabilności i możliwości długoterminowego planowania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu