Zaksięguj szablonowego księgowego

Czym jest szablon wie każdy, a o tym czym jest szablon księgowania możne polemizować. Dlatego poznaj szablony księgowania od podszewki i zaprzestań dywagacji. Szablony księgowania są mechanizmem pośrednio wspomagającym pracę biur rachunkowych i bezsprzecznie usprawniającym obowiązki osób księgujących.

Wprowadzanie szablonów do programów, przez producentów oprogramowania finansowo-ksiegowego ma na celu pełne zautomatyzowanie powtarzających się poleceń księgowania. Korzystanie z owej funkcji w programie wymiernie podnosi efektywność operacji księgowania, ale co ważne poprawia komfort pracy pracowników. Szablony służą bowiem do zaprojektowania indywidualnego sposobu księgowania dokumentów, na potrzeby operacji księgowych wyróżniających dane przedsiębiorstwo.

Jednym z polskich producentów oprogramowania dla sektora MSP, wykorzystującym szablony księgowe w swych produktach jest firma Varico®.
Korzyści z księgowania przez szablony są oczywiste, bowiem:
·    księgowanie może być nawet trzykrotnie szybsze, dzięki możliwości zaksięgowania dużej ilość dokumentów w bardzo krótkim czasie,
·    nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu księgowania, aby móc pracować z wykorzystaniem szablonów,
·    istnieje możliwość automatycznego księgowania dokumentów sprzedaży, zakupu i dokumentów magazynowych wprowadzonych do programu sprzedażowego przy zastosowaniu szablonów importowych,
·    prawdopodobieństwo pomyłek jest bliskie zeru, przez zastosowanie mechanizmów sprawdzania poprawności księgowania.

Jeśli zatem do tej pory, jako księgowy nie wiedziałeś o istnieniu takiej funkcji lub nie korzystałeś z niej w codziennej pracy, to na pewno warto teraz przeznaczyć choćby 10 min na jej rozpoznanie w Bezpłatnym Starcie® programu KsH®.

Czas to pieniądz, wiedza jak księgować z szablonem księgowania bezcenna, podniesienie efektywności pracy gwarantowane.

Anna Zbrowska

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu