Sieć klinik Dent-a-Medical S.A. wzbogaci się o kolejne placówki – w Kielcach i Tarnowie

Dent-a-Medical S.A., notowana na NewConnect spółka zarządzająca siecią specjalistycznych klinik stomatologicznych, rozbudowuje sieć swoich klinik. Tuż przed końcem roku spółka informowała o podpisaniu listów intencyjnych z klinikami we Wrocławiu i w Oleśnicy. Dziś zawarła kolejne listy intencyjne – z placówkami w Kielcach i Tarnowie.

– „Realizacja postanowień podpisanych listów intencyjnych oznacza, że w niedługim czasie nasza sieć będzie liczyć już 6 placówek, w tym dwie własne. Cały czas trwają rozmowy z kolejnymi klinikami. Chcemy aby do czerwca br. w sieci znalazło się ok. 20 placówek na terenie całego kraju. To będzie pierwszy punkt zwrotny pozwalający nam wykorzystać efekt skali w negocjacjach z klientami biznesowymi.” – mówi Mariusz Andrych, Prezes Zarządu Dent-a-Medical S.A.

Sieć franczyzowa Dent-a-Medical S.A. powstaje przy wykorzystaniu środków pozyskanych przez spółkę w ramach prywatnej emisji akcji poprzedzającej debiut na NewConnect. Spółka uzyskała od inwestorów ponad 800 tys. zł. To właśnie sieć franczyzowa ma w przyszłości stanowić o wynikach finansowych spółki. Model biznesowy sieci opiera się wykorzystaniu efektu skali, tzn. spółka będzie w stanie dostarczać partnerom materiały i sprzęt medyczny po bardzo atrakcyjnych cenach, partnerzy będą też korzystać z efektów działalności naszego działu handlowego oraz z usług towarzyszących.

– „Docelowo chcemy aby w ramach sieci franczyzowej działało ok. 200 placówek na terenie całego kraju – stwierdza Mariusz Andrych, Prezes Zarządu Dent-a-Medical S.A.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu