CP-050 – nieskomplikowany telefon dla wymagających

W ofercie firmy Trak Electronics pojawił się  nowy model telefonu komórkowego  TRAK CP-050. Urządzenie jest wyjątkowo łatwe w obsłudze (również dla mniej doświadczonych użytkowników) – m.in. dzięki dużym, wygodnym przyciskom oraz wyraźnemu, podświetlanemu na bursztynowo, ekranowi. Ale nie znaczy to, że jest kiepsko wyposażone – model CP-050 ma m.in. czytnik kart pamięci, odtwarzacz plików muzycznych, latarkę oraz radio FM (działające bez potrzeby podłączania słuchawek).

Współczesne telefony komórkowe mają to do siebie, że ich producenci starają się je wyposażyć w możliwie największą liczbę funkcji. Oczywiście, dla niektórych użytkowników jest to rozwiązanie idealne – ale nie dla wszystkich. Część klientów – w tym m.in. osoby starsze, mniej doświadczone w obsłudze skomplikowanych urządzeń elektronicznych czy dzieci – ceni sobie produkty wygodne w użyciu i proste w obsłudze.

Taki właśnie jest telefon TRAK CP-050. Podczas projektowania urządzenia duży nacisk położono na wygodę użytkowania – stąd duże przyciski z wyraźnymi oznaczeniami, uproszczone menu czy monochromatyczny, jednoliniowy wyświetlacz o wysokim kontraście (co sprawia, że jest czytelny nawet w silnym słońcu). Na obudowie znajdziemy tylko naprawdę niezbędne przyciski i suwaki, które rozmieszczono tak, by z urządzenia wygodnie można było korzystać jedną ręką.

Ciekawostką jest także umieszczony na z tyłu przycisk SOS – użytkownik może go zaprogramować tak, by jego wciśnięcie powodowało automatyczny nawiązanie połączenia z wybranymi numerem (np. numerem bliskiej osoby czy telefonu alarmowego). Połączenia są realizowane jedno po drugim, wg ustalonej kolejności aż któryś z numerów odpowie

Ale CP-050 to nie tylko bardzo wygodna w obsłudze komórka – to również świetne urządzenie multimedialne. Telefon ma wbudowany tuner radiowy, może więc z powodzeniem pełnić funkcję przenośnego radia. Co istotne, w przeciwieństwie do większości podobnych produktów, do włączenia radia nie jest niezbędne podłączenie słuchawek – programu można również słuchać za pośrednictwem wbudowanego głośnika! Jeśli znudzi nam się program radiowy, to żaden problem – telefon może też pełnić funkcję odtwarzacza plików MP3 – wystarczy nagrać je na kartę pamięci microSD (CP-050 wyposażony jest w czytnik takich nośników).

Warto też wspomnieć o innym przydatnym dodatku – wbudowanej latarce, która przyda się podczas szukania kluczy do samochodu na ciemnej ulicy lub awarii zasilania w mieszkaniu (latarka korzysta z energooszczędnej diody LED, więc może działać bardzo długo). Wszystkie dodatkowe funkcje bardzo łatwo włączyć – służą do tego specjalne, wygodnie wyprofilowane suwaki umieszczone z boku urządzenia (można nimi również wyciszać telefon). Oczywiście, CP-050 wyposażone jest także w zestaw przydatnych aplikacji – np. zegar, budzik, kalendarz oraz kalkulator.

Telefon mierzy 104 x 49 x 15 mm i waży ok. 88 g (z baterią).  Zastosowany w urządzeniu akumulator wystarcza na ok. 200 godzin czuwania i ok. 300 minut prowadzenia rozmowy. Warto dodać, że model CP-050 jest zgodny z akcesoriami w standardzie Nokia (pasują do niego m.in. ładowarka i zestaw słuchawkowy do Nokii).

Sugerowana cena detaliczna TRAK CP-050 to 249zł

Sugerowana cena detaliczna: CP-310 – 429zł

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu