Unijny projekt Comarch – szkolenia dla 1600 przedsiębiorców

Centrum Szkoleniowe Comarch startuje z Akademią ICT – projektem szkoleń otwartych dofinansowanych z Unii Europejskiej. To ponadregionalna inicjatywa skierowana do przedsiębiorców z całej Polski. Akademia ICT to kompleksowy program rozwoju kadr polskich przedsiębiorstw. W trakcie jego realizacji w latach 2009-2011 swoje kwalifikacje w zakresie profesjonalnego posługiwania się technologiami informatycznymi podniesie ponad 1600 przedsiębiorców.

W szkoleniach udział wezmą pracodawcy i pracownicy mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą z terenu całego kraju. Projekt przygotowano dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych nabyciem i/lub podwyższeniem kwalifikacji w zakresie nowoczesnych technologii informatyczno-komunikacyjnych, w tym zaawansowanej wiedzy informatycznej oraz obsługi aplikacji biurowych.

– Każdy znajdzie coś dla siebie. W programie nie tylko podstawy, ale tworzenie i obsługę narzędzi programistycznych, czy baz danych – mówi dyrektor Centrum Szkoleniowego Comarch Wojciech Czerepak.

To już drugi projekt szkoleń dla przedsiębiorców. Na półmetku jest realizowany dla 8 tys. firm IT projekt „Program kompleksowego rozwoju kompetencji pracowników mikro-, małych i średnich firm informatycznych”. Projekt wystartował 1 marca 2009 roku. Do grudnia 2010 roku Centrum Szkoleniowe przeprowadzi około 800 szkoleń o charakterze otwartym. Przeszkoli łącznie około 8000 uczestników w dziewięciu miastach Polski. Eksperci Comarch realizują w projekcie ponad 60 rodzajów szkoleń ogólnych w czterech obszarach tematycznych: wdrażanie systemów do zarządzania firmą, szkolenia z zakresu technologii informatycznych (bazy danych, systemy operacyjne – administracja, programowanie), szkolenia miękkie (uzupełnienie warsztatu merytorycznego i technicznego) oraz merytoryczne szkolenia dziedzinowe (m.in. produkcja, logistyka dla informatyków).

Ekspertami w obydwu projektach prowadzącymi szkolenia są profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, łączącym teorię z praktyką. Realizowany projekt ma przede wszystkim wspomóc rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego polskich przedsiębiorstw.

Łączna kwota dofinansowania tych dwóch projektów to prawie 6 mln PLN.

Zgłoszenia i szczegółowe informacje na temat projektu Akademia ICT znajdują się pod adresem: www.akademia.comarch.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu