Skype komunikuje się z telewizorami Panasonic

przez | 06/01/2010

Firma Panasonic, światowy lider w dziedzinie technologii obrazu wysokiej rozdzielczości i zintegrowanych w telewizorach systemów rozrywki sieciowej oraz firma Skype, lider internetowej komunikacji, ogłosiły dzisiaj podjęcie współpracy, która pozwoli konsumentom na prowadzenie rozmów wideo bezpośrednio z poziomu telewizorów HD Viera, które pojawią się w ofercie wiosną 2010 roku.

Dzięki współpracy, komunikator Skype zyskuje kolejną, po komputerach oraz telefonach komórkowych platformę, która jest centrum domowej rozrywki – telewizję. Za pośrednictwem systemu Viera, Skype dostarczy szeregu znanych z komunikatora funkcji:

  • Bezpłatne rozmowy wideo pomiędzy użytkownikami komunikatora Skype
  • Połączenia z numerami telefonów stacjonarnych lub komórkowych według niskich stawek komunikatora Skype
  • opcja odbierania połączeń telefonicznych przez numer internetowy użytkownika Skype
  • Skype Voicemail, jeśli użytkownik posiada już skonfigurowaną usługę
  • Możliwość prowadzenia rozmów konferencyjnych pomiędzy 24 rozmówcami

„Dodanie komunikatora Skype do naszej oferty Viera Cast wynosi funkcjonalność naszych telewizorów na całkowicie nowy poziom.” powiedział Bob Perry, V-ce Prezes Panasonic Consumer Electronics Company. „Viera Cast została stworzona, aby dostarczyć użytkownikom telewizorów Panasonic nowego poziomu rozrywki poprzez udostępnienie najbardziej popularnych portali internetowych. Od teraz posiadacze telewizorów Panasonic Viera mogą nie tylko dzielić się filmami oraz zdjęciami. Dzięki usłudze Skype zyskują również możliwość prowadzenia rozmów z rodziną oraz przyjaciółmi w komfortowych warunkach własnych pokojów dziennych.”

„Skype sprawił, że rozmowy wideo stały się prostsze oraz ogólnodostępne. Obecnie 34% rozmów w ramach komunikatora odbywa się z użyciem przekazu wizyjnego. Kluczowym argumentem, dla którego użytkownicy Skype doceniają rozmowy wideo jest poczucie bliskości z przyjaciółmi oraz rodziną,” powiedział Josh Silverman, CEO w Skype. „Nasza współpraca z firmą Panasonic jest dla nas niezwykle ekscytująca, ponieważ telewizory są logiczną i naturalną platformą komunikacji. Drzemie w nich potencjał, aby obok bycia centrum domowej rozrywki, stały się również centrum komunikacji.

W celu zapewnienia jak najwyższej jakości komunikacji za pośrednictwem telewizorów Viera oraz komunikatora Skype, firma Panasonic stworzyła niezwykle wydajną kamerę wizyjną. Akcesorium, które zapewnia bezproblemową komunikację z odbiornikiem, będzie dostępne jako oddzielne akcesorium. Urządzenie wyposażono w specjalny system mikrofonów, które zapewniają doskonałą transmisję dźwięków. Dodatkowo, kamera będzie dostarczać obraz wysokiej jakości – do 720p (w zależności od łącza internetowego).

Funkcja VIERA CAST jest powszechnie znana jako interaktywna aplikacja, która pozwala użytkownikom przeglądać treści internetowe na dużych ekranach telewizorów HD. Dodatkowo, ta dostępna za pośrednictwem jednego przycisku pilota telewizyjnego funkcja, nie wymaga podłączenia do komputera oraz nie wymaga żadnych opłat (niektóre aplikacje jak VOD posiadają indywidualne struktury opłat).

Komunikator Skype dołącza do listy internetowej oferty Panasonic VIERA CAST, w ramach której dostępne są serwisy takie jak Amazon Video On Demand, YouTube, Picasa Web Albums oraz Bloomberg News.