Skład ekipy Deep Explorers jest już znany

9 stycznia 2010 roku team Deep Explorers wyrusza na wyprawę „Infovide-Matrix Diving Exploration 2010” do Meksyku – na półwysep Jukatan, aby zbadać jaskinię Sabak Ha. Na czele ekipy staną Jurek Błaszczyk i Cezary Abramowski. Na powierzchni wspierać ich będzie Andreas W. Matthes „Matt” – właściciel bazy ProTec w Playa Del Carmen – szef supportu powierzchniowego i logistyki wyprawy na terenie Meksyku oraz dwóch nurków wspierających i kilku miejscowych sherpów, odpowiedzialnych za pomoc techniczną. Ze względu na dość dużą odległość, która dzieli Sabak Ha od najbliższego miasta (prawie 2 godziny jazdy) nurkowie mają na miejscu zapewnione wsparcie zespołu ratunkowego z ambulansem.

Jurek Błaszczyk – podczas wyprawy w 2007 roku ustanowił rekord Polski w nurkowaniu głębinowym, zanurzając się na 231 metrów w The Bells (Dahab). Pierwszy raz zanurkował w 1998 roku. Przez kolejne 4 lata odbył nurkowe wyprawy do Tajlandii, Egiptu, Chorwacji, Meksyku, Belize, Antyli Holenderskich i na Kubę, Od 1999 roku regularnie odwiedza Dahab na półwyspie Synaj, który urzekł go sielankowym nastrojem i położeniem wśród gór nad samą zatoką Akaba. Tam też hobby przerodziło się w pasję, która stała się głównym motorem napędowym jego poczynań przez następne lata. Jest nurkiem TDI Advanced Trimix i IANTD Cave oraz instruktorem TDI Advanced Trimix.

Cezary Abramowski swoją przygodę z podwodnym światem rozpoczął w 1998 roku na Krecie i od tego czasu swoje życie na stałe połączył z nurkowaniem. Kilka lat później zainteresował się szkoleniami technicznymi i nurkowaniami głębokimi. Od tego czasu zrealizował wspólnie z Jurkiem Błaszczykiem wiele projektów o charakterze eksploracyjnym. Jego pasja została uwieńczona zdobyciem stopnia instruktora nurkowania rekreacyjnego oraz technicznego, a 4 lata później trenera instruktorów. Obecnie, obok kontynuowania swojej pasji „poszukiwań podwodnych”, szkoli nurków technicznych oraz instruktorów. Cezary Abramowski posiada uprawnienia: TDI Instructor Trainer – SDI Instruktor Trainer – PADI MSDT Instr – DSAT Tec Deep Instr – EFR Instr – IANTD Instr, a także Instruktora Rekreacji Ruchowej.

Andreas W. Matthes „Matt” – właściciel bazy ProTec w Playa Del Carmen – szef supportu powierzchniowego i logistyki wyprawy „Infovide-Matrix Diving Exploration 2010”. Jeden z pierwszych śmiałków, który próbował zbadać jaskinię Sabak Ha. Pierwszy raz zanurkował tam 25 września 1998 roku do głębokości 86 metrów.

Deep Explorers to grupa zajmująca się nurkowaniami głębokimi. Od 2003 roku team organizuje projekty eksploracji Morza Czerwonego – głównie okolic Dahab i Sharm El Sheikh. W 2005 roku członkowie ekipy odkryli grotę na głębokości 130 metrów poniżej słynnego The Canyon. W 2005 spenetrowali jaskinię Ras Mamlah i wykonali setki głębokich nurkowań we wszystkich miejscach wokół Dahab. Od 2 lat eksploruje jaskinie Jukatanu w Meksyku.

W dniach 9 – 26 stycznia 2010 roku team Deep Explorers wyrusza na wyprawę „Infovide-Matrix Diving Exploration 2010” Będzie to najtrudniejsze przedsięwzięcie teamu. Nurkowie planują zbadać korytarz jaskini Sabak Ha zwany „Black Abyss”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu