Gdyński Solemis instaluje BI w węgierskiej centrali INTERTOLL

Międzynarodowa firma INTERTOLL Europe wybrała narzędzia Business Intelligence – PROFIX i TARGIT do usprawnia zarządzania biznesowego w europejskiej centrali w Budapeszcie oraz konsolidacją danych z oddziałów na Węgrzech, Słowacji i w Polsce. INTERTOLL zajmuje się zarządzaniem,  eksploatacją i poborem opłat na autostradach – m.in. pierwszego etapu autostrady A1 w Polsce. INTERTOLL jest także koncesjonariuszem wielu inwestycji autostradowych w Europie i RPA.

Proces implementacji już się rozpoczął, a całkowite uruchomienie systemu nastąpi z w połowie stycznia 2010 roku tak by przygotowanie budżetu firmy na rok finansowy 2011 – zaczyna się on w INTERTOLL w lipcu 2010 – odbywało się już w systemie PROPHIX.

Implementacją systemów jest gdyński Solemis Group SA, przedstawiciel producentów  i dystrybutor systemów PROPHIX i TARGIT w Polsce i w centralnej Europie.

Jest to pierwsze wdrożenie dwóch uzupełniających się systemów BI realizowane przez specjalistów Solemis Group poza granicami Polski.

Korzenie INTERTOLL sięgają roku 1980 w RPA, od 2005 roku INTERTOLL EUROPE www.intertoll.eu jest samodzielną jednostką zajmującą się koncesjonowaniem autostrad, ich eksploatacją i utrzymaniem oraz organizacją poboru opłat. Centrala firmy mieści się w Budapeszcie, a lokalne oddziały – firmy córki – na Węgrzech, Słowacji i w Polsce. INTERTOLL Polska Sp. z o.o. www.intertoll.pl ma siedzibę w Pelplinie i zajmuje się eksploatacją pierwszego etapu autostrady A1 – Gdańsk-Toruń.

INTERTOLL zdecydował się na implementację systemów PROPHIX i TARGIT by usprawnić budżetowanie, analizowanie i konsolidację danych  w obrębie całej grupy prowadzącej operacje w czterech walutach: węgierskich forintach, polskich złotych, dolarach i w euro.

Dotychczas wszelkie analizy wykonywane były w arkuszach kalkulacyjnych, do których dane przenoszono z systemu klasy ERP – JD Edwards. Implementację systemów BI w INTERTOLL EUROPE polscy specjaliści rozpoczęli od analizy potrzeb i przygotowania modelu biznesowego oraz zaplanowaniu współpracy PROPHIX i TARGIT – automatycznego pobierania danych – z systemem JD Edwards. Nowe systemy instalowane są początkowo w budapesztańskiej centrali firmy i korzystać będzie z nich ok. 30 użytkowników. Systemy rozpoczną pracę na początku stycznia 2010, kiedy rusza proces budżetowania na rok finansowy 2011, który rozpoczyna się w INTERTOLL w lipcu 2011. W kolejnych etapach planowane jest stopniowe wdrożenie systemów w poszczególnych oddziałach. Harmonogram tych prac nie jest jeszcze znany.

„Implementacja systemów PROPHIX i TARGIT w INTERTOLL jest pierwszą taka operacją realizowaną przez naszych specjalistów poza granicami Polski” – mówi Roman Zleśny, v-ce prezes ds. technologii  Solemis Group SA. „Dodatkowo jest to firma działająca w kilku krajach i kilku walutach co dodatkowo pozwala sprawdzić nasze umiejętności i doświadczenie. Cieszymy się, że to naszej firmie powierzono realizację tego projektu.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu