Emmerson S.A. w drodze na giełdę

Wrocławski Dom Maklerski S.A. podpisał umowę na oferowanie akcji podczas prywatnej emisji spółki Emmerson S.A. – jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm działających na rynku nieruchomości w Polsce. Emisja zostanie przeprowadzona na przełomie I i II kwartału 2010 roku i będzie miała wartość kilkuset tysięcy złotych. W II kwartale 2010 roku Emmerson S.A. zadebiutuje na rynku NewConnect.

– „Emmerson S.A. to kolejny bardzo ciekawy podmiot, z którym podpisaliśmy umowę na oferowanie w ostatnim czasie. Jest to konsekwencja zmian w strategii rozwoju, które obejmują m.in. charakter spółek których akcje oferujemy inwestorom. Emmerson SA jest modelowym przykładem takiej spółki – działa od 1994 roku, ma ugruntowaną pozycję rynkową i generuje dobre wyniki finansowe. Mamy nadzieję na duże zainteresowanie tą ofertą wśród inwestorów.” – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A.

Pierwotnie spółka Emmerson S.A. planowała wejście na giełdę na początku 2008 roku, jednak spółka zarzuciliła te plany ze względu na sytuację rynkową.

– „Teraz to się zmienia. Mamy silnych partnerów w postaci grupy TOTMES i grupy WDM, a przed sobą sprzedaż emisji akcji o wartości kilkuset tysięcy złotych i debiut w II kwartale 2010 roku. Inwestorów będziemy chcieli przekonać wysokimi stabilnymi przychodami i mocną pozycją rynkową. Wynika ona zarówno z piętnastoletniego doświadczenia jak i pokrycia geograficznego naszych oddziałów zlokalizowanych w największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście. Oprócz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami koncentrujemy się też na doradztwie i marketingu inwestycji budowlanych. Dzięki temu nasze wyniki są relatywnie stabilne nawet w trudniejszych dla budownictwa okresach. Dla przykładu, prognozujemy że w 2009 roku wzrosły one do ok. 16,7 mln zł z 16,2 mln zł w dobrym roku 2008. Przy lepszej koniunkturze jesteśmy w stanie rozwijać się w tempie ok. 20% rocznie.” – mówi Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.

Cele emisyjne

Środki pozyskane z emisji akcji Emmerson S.A. chce przeznaczyć przede wszystkim na uruchomienie biur w ramach systemu franczyzowego oraz rozbudowę działu handlowego poprzez zatrudnienie większej ilości doświadczonych pośredników.

Oprócz działalności na rynku wtórnym spółka planuje też rozwój na rynku pierwotnym, w zakresie nieruchomości komercyjnych oraz usługach komplementarnych.

– „Chcemy zwiększać ilość umów pośrednictwa na zasadach wyłączności, w tym dla nowych dużych inwestycji wiodących deweloperów. Oprócz tego rozwijać będziemy usługi będące na pograniczu naszej dotychczasowej działalności. Trzeba pamiętać, że co roku realizujemy przynajmniej kilkaset transakcji. Dlatego analizujemy m.in. koncepcję powołania podmiotu zależnego który obsługiwałby realizowane przez nas transakcje pod kątem doradztwa kredytowego. Szczegóły będziemy podawać w strategii rozwoju na lata 2010-2012.” – tłumaczy Marek Krajewski, Prezes Zarządu Emmerson S.A.

Spółka ma też do zagospodarowania obszerny bank ziemi zakupionej w poprzednich latach. Obejmuje on nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach największych polskich miast.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu