WD przedstawia najszybszy dysk zewnętrzny z rodziny MyBook

Dyski zewnętrzne MyBook 3.0 są pierwszymi na rynku certyfikowanymi urządzeniami  do przechowywania danych, zgodnymi ze standardem USB 3.0 . WD®, światowy lider w dziedzinie przechowywania danych, zaprezentował dzisiaj swój najszybszy zewnętrzny dysk twardy z serii MyBook 3.0. Dyski z tej serii są jednymi z pierwszych certyfikowanych urządzeń wykorzystujących interfejs USB 3.0 SuperSpeed.

Wyposażony w standard, który jest do 10 razy szybszy niż jego poprzednik USB 2.0, wysoko wydajny dysk My Book 3.0 znacznie skraca czas potrzebny na otwarcie i zapisanie dużych plików.

Dysk My Book 3.0 o pojemności 1 TB jest oferowany u wybranych dystrybutorów oddzielnie lub w zestawie zawierającym adapter USB 3.0 na karcie rozszerzeń  PCIe (gen2). Wkrótce na rynek wejdzie również model 2-terabajtowy .

Interfejs USB 3.0 w dyskach My Book 3.0  zapewnia szybkość transferu  do 5 Gb/sek, umożliwiając użytkownikowi otwierania i zapisywanie plików nawet  4,7 razy szybciej niż przez USB 2.0. Nowy dysk My Book 3.0 jest zgodny ze standardem USB-IF SuperSpeed USB 3.0, zapewniając kompatybilność z innymi urządzeniami USB 3.0 oraz wsteczną kompatybilność z USB 2.0 i 1.1. Firma badająca rynek In-Stat  przewiduje, że  ilość urządzeń z USB 3.0 SuperSpeed osiągnie w 2013 roku ponad 1 mld sztuk, co będzie stanowiło ponad 25% rynku.

„Konsumenci nie muszą już dłużej czekać na technologię jutra, aby zrealizować swoje pomysły. Dzięki nowym, super szybkim dyskom My Book 3.0, użytkownicy otrzymują potrzebują szybkość odpowiednią  do zaawansowanej edycji wideo, animacji i aplikacji do tworzenia grafiki”, powiedział Dale Pistilli, wiceprezes ds. marketingu korporacyjnego WD.

Ceny i dostępność

Nowy dysk MyBook 3.0 o pojemności 1 TB jest objęty 2-letnią gwarancją. Przewidywana cena dysku w wersji 1 TB wynosi 799 PLN. Cena dysku My Book 3.0 w zestawie z kartą rozszerzeń PCIe USB 3.0 wynosi 899 PLN. Wersje 2-terabajtowe będą dostępne  wkrótce.

Cechy szczególne My Book 3.0:

  • – Interfejs USB 3.0 SuperSpeed z szybkością transferu do 10 x szybszą niż USB 2.0 przyspiesza przenoszenie danych z najszybszą dostępną prędkością; np. kopiowanie 2000 zdjęć niskiej rozdzielczości  zajmuje tylko 1 minutę i 51 sek,  (USB 2.0 potrzebuje na to 6 min16 sek) a 2-godzinny film HD przeniesiemy w 2 min i 45 sek (USB 2.0 zajmie to 13 min 18 sek)
  • – Szybsza realizacja pomysłów – zaawansowana edycja wideo, animacja, tworzenia grafiki oraz olbrzymie pliki multimedialne są teraz zapisywane błyskawicznie,
  • – Szczuplejsza i bardziej opływowa obudowa   – dysk świetnie będzie wyglądał na  półce czy biurku,
  • – Zgodność   z portem USB 2.0 – interfejs USB 3.0 jest kompatybilny wstecznie z USB 2.0 i USB 1.1.
  • – Jakość WD wewnątrz  i na zewnątrz –   napęd został zaprojektowany z tą samą troską o jakość, z którą stworzono najlepiej sprzedające się na świecie dyski zewnętrzne serii My Book,
  • – Opakowania przyjazne środowisku, wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu
  • – Gotowy do użytku z komputerami stacjonarnymi z systemem Windows,
  • – 2 lata gwarancji.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu