Komputronik.pl najlepszy według PC World!

przez | 05/01/2010

Komputronik.pl został uznany za najlepszy sklep internetowy ze sprzętem komputerowym przez miesięcznik PC World. To ważna informacja dla osób, które biorą pod uwagę nie tylko korzystne ceny, ale także dobrą obsługę.

Komputronik.pl został wysoko oceniony we wszystkich branych pod uwagę kategoriach: “Obsługa”, “Płatność”, “Dostawa” oraz “Kontakt i pomoc”. Do rankingu trafiły sklepy, które przodują w liczbie pozytywnych opinii na serwisach z ocenami internetowych placówek handlowych.

Według redakcji PC World praktyczny sklep internetowy to taki, który nie sprawia problemów klientom. Dlatego redaktorzy dużą wagę przykładali do punktów przyznawanych za wygodną obsługę. Duże znaczenie miała czytelność strony. Oceniano także jakość opisów produktów oraz dostęp do dodatków, jak: broszury w formacie PDF, odnośniki do pomocnych stron oraz filmy wideo, które zapewnia klientom jedynie Komputronik.pl.

Pełne zestawienie rankingu najlepszych sklepów internetowych zostanie opublikowane z numerze 2/2010 miesięcznika PC World. Ze skróconą wersją można zapoznać się klikając tutaj.

Dobra passa Komputronik.pl

Według rankingu tygodnika “Wprost” i serwisu Money.pl opublikowanego w październiku 2009 r. Komputronik.pl to najlepszy sklep internetowy w Polsce. Uzyskał łącznie 81 punktów, co okazało się najwyższą notą w każdej z siedmiu ocenianych branż (m.in. “Komputery i oprogramowanie” oraz “AGD, RTV i sprzęt fotograficzny”). Z kolei z danych Okazje.info wynika, że internetowy sklep Komputronik.pl cieszy się najwyższym wskaźnikiem przywiązania do marki spośród innych dużych podmiotów działających w polskim segmencie e-commerce.

Użyteczność i prostota obsługi

Atutem Komputronik.pl jest konfigurator komputerów stacjonarnych oraz konfiguratory podzespołów. Dzięki temu klienci mogą w łatwy i szybki sposób dobrać sprzęt optymalny do swoich potrzeb. Przydatna jest także porównywarka produktów oraz możliwość korzystania z kilku koszyków jednocześnie. Zakup wymarzonego sprzętu znacząco ułatwia wyszukiwarka, która sortuje wyniki m.in. według: kategorii, cech, cen lub producentów. Użytkownicy mogą również sprawdzić, jakie produkty są najczęściej kupowane lub najlepiej oceniane przez dotychczasowych klientów.

Tanie i wygodne przesyłki

Internetowy sklep Komputronik.pl zapewnia niskie stawki za transport i nie stosuje dodatkowych opłat za płatności kartami kredytowymi. Produkty zamówione w e-sklepie można odbierać w ponad 60 salonach Komputronik na terenie całego kraju. Wkrótce odbiór internetowych zakupów będzie możliwy także w ponad 200 sklepach partnerskich Komputronik SA.

Komputronik.pl, jako jedyny sklep internetowy w branży IT/RTV/AGD w Polsce, wprowadził możliwość odbioru przesyłek w ramach usługi Paczkomaty 24/7 firmy InPost. Dzięki temu klienci Komputronik.pl mogą odbierać zamówione produkty w sieci automatów ulicznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Duża oferta, dużo zamówień

Komputronik.pl systematycznie zwiększa liczbę dostępnych produktów i wchodzi na nowe rynki (ostatnio między innymi na rynek AGD). W ciągu ostatniego roku liczba oferowanych produktów wzrosła z około 18 500 tysiąca do ponad 22 000 produktów kilkuset światowych marek.

Na koniec 2009 roku liczba zrealizowanych przez Komputronik.pl zamówień przekroczyła 1,4 miliona, co jest rezultatem szczególnym nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowowschodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.