Motokraina.pl – portal motocyklowo-imprezowy

Niedawno ruszył serwis www.motokraina.pl mający na celu przede wszystkim integrację motocyklisów biorących udział w zlotach motocyklowych i innych tego typu imprezach. Udostępnia platformę do publikowania zdjęć i relacji uczestników – nie trzeba już szukać na różnych forach linków do galerii poszczególnych osób, wszystko jest w jednym miejscu. W połączeniu z kalendarzem i mapą imprez daje to całkiem rozbudowane narzędzie do orientowania się „co-gdzie-kiedy” w motocyklowej społeczności.

Serwis oferuje również inne, bardziej standardowe opcje, takie jak artykuły, dane techniczne motocykli czy opinie kierowców o poszczególnych modelach. Poza tym każdy użytkownik może utworzyć profil swojego motocykla, opisując historię swojego konkretnego egzemplarza. Tutaj ujawnia się dość kontrowersyjna i chyba niespotykana dotychczas opcja – mamy możliwość podania numeru nadwozia naszego pojazdu. System automatycznie kojarzy te same numery podane przez różne osoby, co pozwala na poznanie poprzednich właścicieli naszego motocykla. Również jeśli chcemy zobaczyć jak się sprawuje motocykl, który kiedyś był w naszych rękach – na profilu danej maszyny znajdziemy posegregowane chronologicznie komentarze kolejnych właścicieli.

Serwis ma charakter społecznościowy – wszystkie treści są tworzone i oceniane przez użytkowników. Forum, komentarze, prywatne wiadomości – powszechne na tego typu stronach funkcje pomagają w integracji ze społecznością. Integrować się można również lokalnie – odwiedzając podstrony poszczególnych miejscowości.

Na zakończenie wypadałoby wymienić jeszcze kilka pozostałych możliwości portalu – baza pojazdów skradzionych, rankging firm motocyklowych i w odróżnieniu od poprzednich, niezbyt poważna funkcja – zręcznościowa gra „Very Easy Rider”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu