Wyspa Leona już w internecie! Uczu i bawi najfajniej na świecie!

W trosce o edukację i dobrą zabawę najmłodszych powstał innowacyjny i pełen atrakcji projekt interaktywny.Wyspa Leona to wirtualny, edukacyjny świat dla dzieci w wieku przed- i wczesnoszkolnym. Oparty na idei edutainmentu – czyli nauki poprzez zabawę – zawiera szereg edukacyjnych gier, zabaw i quizów, które wspomagają edukację dziecka.

Zabawy w świecie Leona powstały, aby wspomagać edukację dzieci, co potwierdza psycholog Jacek Legierski:

-„Gry na Wyspie Leona zaprojektowane zostały po to, aby poprzez zabawę wzbudzić zainteresowanie dziecka zagadnieniami z różnych dziedzin wiedzy. Zabawa połączona ze współzawodnictwem na polu nauki ma na celu poszerzenie horyzontów dziecka i zbudowanie pozytywnej postawy dziecka wobec zdobywania nowej wiedzy”.

Na wyspie Leona dzieci tworzą wirtualne postacie, urządzają swoje domki oraz zapraszają przyjaciół i sąsiadów. Mogą wysyłać do nich wiadomości w postaci specjalnych obrazków graficznych, jak również odwiedzać i oglądać ich domki. Grając w gry użytkownicy zdobywają punkty, tworząc listę rankingową z innymi mieszkańcami wyspy oraz gromadzą wirtualną walutę – Leonary – którą następnie mogą zainwestować w ulepszanie zarówno swoich postaci jak i domków w których mieszkają. Na Wyspie Leona istnieje 5 krain, do których przypisane są poszczególne gry.

Dzieci wykonują zadania z zakresu:

  • biologii i geografi i (Świat Przyrody),
  • literatury (Świat Książek i Języka),
  • historii i sztuki (Świat przed Wiekami),
  • fizyki i chemii (Świat Cywilizacji i Techniki),
  • logiki i matematyki (Świat Logiki).

Uzyskując punkty za zwycięstwo w grze, użytkownik plasuje się na liście rankingowej. Dzięki temu rodzic może śledzić rozwój i postępy pociechy, jak również określić w jakiej tematyce posiada ono największą wiedzę i która dziedzina najbardziej je interesuje.

www.WyspaLeona.pl to bezpieczny i wartościowy portal dla Twojego dziecka, który posiada certyfikat Sieciaków – bezpiecznych stron internetowych BEST.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu