23 grudnia 2009 r. dniem największych zakupów

Czołowa europejska organizacja płatnicza Visa Europe przewiduje, że tegorocznym dniem największych zakupów w sklepach i placówkach handlowo-usługowych będzie środa, 23 grudnia – okres najgorętszych przedświątecznych przygotowań.

W oparciu o najświeższe informacje, Visa Europe spodziewa się przetworzyć w tym dniu dane dotyczące ponad 27 mln transakcji w całej Europie o łącznej wartości ok. 1,4 mld euro – czyli ok. 10% więcej niż przed rokiem. Z kolei rekordowym przedziałem 60 minut pod względem zakupów w 2009 r. będzie czas pomiędzy godz. 11:00 a 12:00 w czwartek, 24 grudnia – wówczas w ciągu każdej sekundy system Visa ma przetwarzać dane nawet do 850 transakcji Visa, w porównaniu z 731 transakcjami na sekundę w ub. roku.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni grudnia  łączna wartość transakcji zawartych w Europie z użyciem kart Visa przewyższyła zeszłoroczny poziom o 10%, przy czym 56% tych transakcji zrealizowano za pomocą kart debetowych.

Dyrektor ds. handlowych Visa Europe, dr Steve Perry, komentuje: „Dane organizacji Visa wskazują, że okres przedświąteczny to wciąż czas bardzo intensywnych zakupów. Niedawno odnotowaliśmy rekordowy poziom płatności internetowych, a teraz szykuje się kolejny solidny roczny wzrost w tradycyjnych placówkach detalicznych”.

Organizacja Visa opiera swoje prognozy na szczegółowych, bieżących danych płatniczych oraz analizie preferencji dotyczących zakupów i płacenia za nie kartami Visa, zaobserwowanych w okresie przedświątecznym w zeszłym roku. Na karty Visa przypada jedno z każdych dziewięciu euro wydawanych w Europie, co czyni informacje pochodzące z organizacji Visa jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł wiedzy o tendencjach w zakupach konsumpcyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu