Przejdź do treści

System faktoringowy Comarch w Kredyt Banku

– To kolejny projekt wdrożenia systemu Comarch Factoring na polskim rynku i kolejna w ramach grupy KBC umowa na dostarczenie naszych rozwiązań. Celem wdrożenia Comarch Factoring jest zapewnienie wsparcia informatycznego procesów związanych z obsługą transakcji faktoringowych w Kredyt Banku oraz zagwarantowanie zdalnego dostępu klientom banku, w tym faktorantom i dłużnikom. Mamy nadzieję, że realizacja tego projektu przyczyni się do rozszerzenia współpracy z Kredyt Bankiem – mówi Przemysław Drzymała, Sales Department Manager, Comarch SA.

– Platforma Comarch Factoring wpisuje się w strategię rozwoju dyskonta wierzytelności Kredyt Banku. System ułatwi pozyskiwanie nowych klientów i wpłynie na wzrost innowacyjności oferty produktowej banku. Rozwiązanie zapewni również istotne wsparcie obsługi wzrostu obrotów a integracja procesu faktoringowego z systemem księgowym banku przyczyni się do usprawnienia procesu obsługi transakcji faktoringowych – mówi Michał Wierzchowiecki, Dyrektor Departamentu Finansowania Handlu w Kredyt Banku.

– Rozwiązanie Comarch Factoring powstało w oparciu o rozległą wiedzę biznesową zdobytą przez Comarch podczas wieloletniej współpracy z licznymi instytucjami finansowymi na rynkach międzynarodowych. Wielu profesjonalistów z zakresu faktoringu dzieliło się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, które wykorzystaliśmy podczas tworzenia systemu. Comarch Factoring jest intensywnie rozwijany z uwzględnieniem najnowszych potrzeb klientów i trendów rynkowych – podkreśla Krystian Suchodolski, Business Solution Manager, Comarch SA.

System Comarch Factoring może być zintegrowany z innymi portalami webowymi autorstwa Comarch dla faktoranta oraz dłużnika, jak również z portalami innych producentów. Zaletą rozwiązania jest łatwy dostęp użytkownika do systemu przy pomocy przeglądarki internetowej oraz brak konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerach użytkowników.