Grupa Saatchi & Saatchi mecenasem artystycznego projektu

Grupa Saatchi & Saatchi zaangażowała się w bezprecedensowe przedsięwzięcie wydawnicze – niezależny artystyczny projekt: wydzierany kalendarz ścienny, którego strony stworzyło siedemnastu autorów: artystów, pisarzy, dziennikarzy, antropologów.

Jest to już kolejny projekt realizowany pro publico bono, projekt niekomercyjny w który Grupa Saatchi & Saatchi się zaangażowała. Być tam, gdzie dzieją się rzeczy ważne i interesujące dla ludzi – to jeden z istotniejszych komunikatów zawartych w DNA Grupy.

W efekcie powstał niemal czterysta stronicowy tom wypełniony literaturą, grafiką, fotografią, plakatem, anegdotami, analizami społecznymi i poradami. Kalendarz stał się nietypowym i niepowtarzalnym forum, miejscem przecięcia się różnych języków, kodów i środków wyrazu. Publicystka Magdaleny Środy występuje tu obok cyklu grafik Marka Sobczyka i bajki Joanny Rudniańskiej. Futurystyczna analiza antropologa Tomoho Umedy spotyka się z domowymi poradami nowoczesnej gospodyni i koneserskimi przepisami kulinarnymi globtrotterki. Każda strona kalendarza jest autorską, niecenzurowaną wypowiedzią i niespodzianką dla czytelnika.

Kalendarz jest jednocześnie drugim numerem Czasopisma artystycznego TO? Periodyk Najgorszy.

Projekt jest wydawnictwem bezpłatnym i wyprodukowanym w nakładzie 2000 egzemplarzy.

Redaktorem naczelnym jest Maryna Tomaszewska, artystka. Od 2006 roku doktorantka w  pracowni projektowania książki prof. Macieja Buszewicza na swojej rodzimej uczelni Akademii Sztuk Pięknych w  Warszawie. Grafik i  ilustrator książek dla dzieci i  dorosłych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu